Reklama
reklama

Brno čeká měsíc plný chutí a vůní. Na náměstí Svobody bude dost piva, vína i jídla

Střed Brna ožije od 12. září do 13. října čtvrtým ročníkem Festivalu v centru dění.  Návštěvníci se mohou těšit na tradiční Slavnosti piva, Slavnosti jídla a Slavnosti vína. Letos poprvé uzavřou měsíc chutí, vůní a zážitků Slavnosti řemesel.

Slavnosti piva nabídnou od 12. do 15. září na náměstí Svobody a v parku na Moravském náměstí piva různých značek z mnoha míst České republiky. Zakousnout zde bude možné také vybrané pochoutky a speciality. Na obou místech proběhne každý den doprovodný hudební program - na náměstí Svobody zazní komornější muzika vždy od 14 do 18 hodin, rockové kapely zahrají na Moravském náměstí od 16 do 22 hodin.

Festival na náměstí Svobody pokračuje od 19. do 22. září Slavnostmi jídla, na kterých se bude servírovat od 11 do 20 hodin vše od předkrmů přes hlavní chody až po lahodné dezerty.

Slavnosti vína představí od 27. září do 4. října stovku vín z produkce tuzemských vinařství. Vinaře na náměstí vystřídají drobní řemeslníci z celé republiky na Slavnosti řemesel, a to od 7. do 13. října. Svoje výrobky předvedou nejen šperkaři, kořenáři, mýdlaři, hrnčíři, bylinkáři, perníkáři, kožešníci, ale také prodejci s regionálními potravinami. Stejně jako na ostatních Slavnostech se i v tomto týdnu mohou návštěvníci těšit od 14 do 18 hodin na doprovodný program na pódiu.

Festival připravila radnice městské části Brno-střed ve spolupráci se svým kulturním a vzdělávacím střediskem. Více na www.festivalvcentrudeni.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře