Reklama
reklama

Brno bude opět čistit fasády od grafitti. Peněz na úklid má ale málo

Na vyčištění posprejovaných fasád domů v Brně půjdou z města témeř tři miliony korun. Příspěvek pokryje náklady na odstranění graffiti v ulicích Marešova, Nerudova, Skořepka, Tržní, Vídeňská nebo Trnitá. Loni byla ale částka, kterou radní uvolnili na čištění fasád, dvakrát vyšší.

"Vzhledem k novému zákonu o rozpočtovém určení daní, kvůli kterému přišlo město Brno na daňových výnosech o 200 milionů korun ročně s tím, že ze státního rozpočtu už také nedostává 48 milionů korun jako příspěvek na žáka, je částka na odstranění graffiti ve srovnání s minulými roky nižší. Nutno podotknout, že také v důsledku hospodářské krize je rozpočet města Brna na rok 2013 oproti rozpočtu z roku 2008 nižší o 750 milionů korun ročně," vysvětlil mluvčí magistrátu Pavel Žára. 

 

Pro odstraňování sprejerských kreseb se používají různé techniky: obnovení původního nátěru fasády přetřením nátěrovou hmotou původní barvy do pohledového celku; čištění chemické, gelem nebo agresivním oplachem, se používá na sklo, obklady, kovy a  výlohy; čištění opískováním – používá se na sochy, památníky; obnovení materiálu na kovových a dřevěných materiálech.

 

Seznam ulic, kterých se čištění týká:

Údolní, Marešova, Nerudova, Konečného nám., Obilní trh, nám. Míru, Pekařská, Pellicova, Hlídka, Mendlovo nám., Václavská, Hybešova, Křížova, Hlinky, Výstavní, Veletržní, Křížkovského, Křenová, Skořepka, Tržní, Zderadova, Zvonařka, Opuštěná, Řípská, Jana Babáka, Botanická, Smetanova, Slovanské nám., Tábor, Klusáčkova, Bubeníčkova, Gajdošova, Mikšíčkova, Podpísečná, Nopova, Nezamyslova, Gebauerova, Markéty Kuncové, Meluzínova, Stará osada, Jihlavská, Vltavská, Oderská, Sládkova, Jabloňová, Lidická, Štefánikova, Palackého tř., Staňkova, Šelepova, Chodská, Hradecká, Sportovní, Purkyňova, Veveří, Kounicova, Úvoz, Jana Uhra, Grohova, Gorkého, Nové sady, Křídlovická, Ostravská, Poříčí, Soukenická, Renneská tř., Vídeňská, Olomoucká, Trnitá, Táborská, Žabovřeská, Studánka.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře