Reklama
reklama

Brno bude o víkendu grilovat. Na ulici

Poslední srpnový den se v prostorách Industry Brno odehraje netradiční akce – festival jídla, který nabídne příležitost ukázat se jak profesionálním, tak amatérským kuchařům. Vařit zde může úplně každý, stačí vyplnit formulář, dostupný na stránkách akce.

"Myšlenka našeho projektu se už objevila ve velkých městech, jako třeba Londýn nebo Amsterodam,“ říká mluvčí akce Zuzana Merhartová. „Lidí, co chtěli vařit a grilovat, bylo dost, chvilku ale trvalo, než se dal dohromady tým organizátorů. Heslem akce je „každý sám za sebe a všichni pro vás.“

Myšlenkové základy celé akce jsou postaveny na několika pilířích. Mezi ně patří například společenská zodpovědnost, bude kladen důraz na nízkou ekologickou náročnost festivalu, nebo kreativita - ať už v pestrosti jídla, nebo v samotném programu.

„Brno má ojedinělou atmosféru a my mu chceme pomoci odhalit jeho gastropotenciál,“ vysvětluje Merhartová. „Festivalu se tak zúčastní jak amatérští, tak profesionální kuchaři. Návštěvníky budeme lákat například na workshop dělání čokolády s Alaja Chocolate nebo na výborně připravené papričky od World of Chilli.“

Vstup na festival je pro všechny účastníky zdarma, přičemž pořadatelé pracují dobrovolně bez nároků na odměnu.

Více informací najdete na www.streetfoodfestival.cz .

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře