Reklama
reklama

Brněnští zastupitelé dnes rozhodli. Amazon může přijít do Brna

Město Brno udělalo poslední krok k tomu, aby americká společnost Amazon mohla zahájit výstavbu logistického centra v lokalitě Brněnská průmyslová zóna – Černovická terasa, kde nově vznikne nejméně 1 500 pracovních míst. Zastupitelé města na svém zasedání v úterý odsouhlasili návrh změny Územního plánu města Brna, která spočívá ve zrušení části regulativů pro tuto oblast.

Podporu vstupu americké společnosti Amazon zastoupené developery CTP Invest a Bor Logistics vyjádřila rovněž vláda České republiky. V usnesení minulý týden souhlasila s využitím průmyslové zóny Černovická terasa bez podmínek, které byly stanoveny předchozím usnesením vlády z roku 2000 a 2003. Podle usnesení vlády nyní může být převod pozemků realizován za podmínky, že statutární město Brno zajistí prodejem pozemků pro účely investice firmy Amazon v BPZ nejméně 1 500 pracovních míst.

Rozhodnutí zastupitelů se dnes rovněž týká smluvního vztahu s Ředitelstvím silnic a dálnic, který byl v nedávné době podepsán a znamená zahájení příprav k vybudování dálničního nájezdu na Černovickou terasu, který významným způsobem odlehčí dopravě v městských částech Černovice a Slatina.

„Zrušení regulativů pro oblast Černovické terasy je závěrečným krokem k tomu, aby  investor zahájil přípravné kroky vedoucí k výstavbě logistického centra americké firmy Amazon a tím mohlo vzniknout nejméně patnáct set nových pracovních míst. Je to maximum toho, co mohlo Brno udělat pro to, aby kromě pracovních míst vznikl ve městě také dálniční nájezd, který ulehčí městským částem v dané lokalitě. Jsem přesvědčen o tom, že jsme nezklamali ani občany, ani vládu České republiky,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Brněnští zastupitelé na předchozích jednáních neschválili žádnou ze smluv, které by umožnily americkému internetovému obchodu Amazon vybudovat ve městě distribuční halu. Jednání vázla především kvůli neexistujícímu sjezdu z dálnice D1 a dopravní zátěži, která by postihla 20 tisíc obyvatel okolních městských částí. Pak nastaly problémy kolem územního plánu. V něm byla totiž podmínka, která říkala, že v místě nelze stavět distribuční centra. Územní plán se tak musel změnit. Amazon slibuje v Brně vytvoření 1500 pracovních míst ve skladu a investici blížící se třem miliardám korun.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře