Reklama
reklama

Brněnští vývojáři posílají fotografie do celého světa. V modrých obálkách

Stačilo jedno povzdechnutí babičky, že by si ráda prohlédla vnukovi fotografi e z cesty po Americe, a tým brněnských vývojářů Michal Olbert, Richard Hartmann, Martin Kluska a Jan Grmela vytvořili aplikaci Capturio. Ta z uložených fotografi í v telefonu udělá fotografi e a zároveň je dokáže poslat do celého světa. Zachrání tak fotografie v paměti telefonu a dá autorovi možnost prohlédnout si je s přáteli a rodinou.

„Aplikace Capturio byla vytvořena, aby pomohla ušetřit vzpomínky, které jinak mizí v záplavě dat. Stačí je vybrat, upravit, my z nich uděláme reálné fotky a zašleme je úplně kamkoli v krásné modré obálce,“ říká jeden z autorů projektu Michal Olbert.

Hotové fotografi e ve třech velikostech si totiž můžete nechat zaslat nejen na svoji adresu, tým Capturio je v řádu několika dnů dodá třeba i na druhý konec světa. Fotky jsou zpracovány mokrou metodou a díky tomu nevyblednou nebo nezmění barvu po dobu nejméně 20 let. Na úpravu fotografi í můžete použít filtry pro speciální efekty, oříznout, sdílet přes Facebook, Twitter nebo Instagram nebo uložit zpět do telefonu.

Měsíc po spuštění si brněnští vývojáři libují, že Capturio je úspěšné, získali už mnoho stovek objednávek z České republiky, ale také z Peru, Thajska, Nizozemska a Ameriky. „Velmi populární fanouškovskou základnu máme v Itálii,“ dodává Olbert. Software aplikace je zdarma ke stažení v AppStore  pro iPhone.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře