Reklama
reklama

Brněnští aktivisté vytvořili web pro připomínky k územnímu plánu

Nelíbí se vám změny v územním plánu města a rádi byste úředníkům sdělili svoje připomínky a nápady. Lidé z Brna nyní mohou odesílat připomínky k aktualizaci územního plánu prostřednictvím nového webu, které vytvořilo sdružení Nesehnutí. To upozorňuje hlavně na fakt, že Brno chce do zeleně pustit supermarkety.

Důvodem vzniku internetové stránky mampripominky.cz byly podle Jiřího Koželouha z hnutí Nesehnutí nedostatečné a složitě předložené informace magistrátem. Na webu také aktivisté upozorňují i na možné hrozby, které z předložených změn vyplývají.

"Město předložilo složité podklady se zásadními změnami pro život lidí. Hodlá je pak projednat na jediné besedě. Právě proto jsme založili nový web, díky kterému mohou občané poslat připomínku rovnou na magistrát a na mapě si vyhledat připomínky týkající se jejich okolí," uvedl Koželouh.

Nesehnutí způsob prezentace magistrátem kritizuje a upozorňuje na hrozby pro životní prostředí, které se v dokumentech skrývají. „Aktualizace územního plánu umetá cestu novým supermarketům a to i do zeleně a lesů. Návrh závazné vyhlášky se vůbec neshoduje s magistrátním PR o rekreačních parcích. O hřištích a lavičkách se vyhláška vůbec nezmiňuje, zato v zeleni a lesích povoluje nesmyslně obchody,“ komentuje návrh Koželouh.

Podle mluvčího magistrátu Pavla Žáry jsou koncepce návrhu a další informace pravidelně a trvale zveřejňovány na stránkách města. „Zájemci mohou poslat připomínku přes internet nebo si prozkoumat návrh osobně. V budově magistrátu v Kounicově ulici 67 je vždy přítomná služba. Za úkol má zodpovědět základní dotazy," podotkl Žára.

Veřejné projednání s odborným výkladem zpracovatelů se bude konat 4. února v 17 hodin v sále Zastupitelstva města Brna na Dominikánském náměstí.

Připomínky z nově spuštěného webu se dostanou nejen na podatelnu magistrátu, ale přímo do mailu vedoucí Odboru územního plánování a rozvoje, primátora Romana Onderky a náměstka Ladislava Macka. Veškeré návrhy na změnu zatím prostřednictvím webu podala občanská sdružení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře