Reklama
reklama

Brněnští aktivisté vytvořili web pro připomínky k územnímu plánu

Nelíbí se vám změny v územním plánu města a rádi byste úředníkům sdělili svoje připomínky a nápady. Lidé z Brna nyní mohou odesílat připomínky k aktualizaci územního plánu prostřednictvím nového webu, které vytvořilo sdružení Nesehnutí. To upozorňuje hlavně na fakt, že Brno chce do zeleně pustit supermarkety.

Důvodem vzniku internetové stránky mampripominky.cz byly podle Jiřího Koželouha z hnutí Nesehnutí nedostatečné a složitě předložené informace magistrátem. Na webu také aktivisté upozorňují i na možné hrozby, které z předložených změn vyplývají.

"Město předložilo složité podklady se zásadními změnami pro život lidí. Hodlá je pak projednat na jediné besedě. Právě proto jsme založili nový web, díky kterému mohou občané poslat připomínku rovnou na magistrát a na mapě si vyhledat připomínky týkající se jejich okolí," uvedl Koželouh.

Nesehnutí způsob prezentace magistrátem kritizuje a upozorňuje na hrozby pro životní prostředí, které se v dokumentech skrývají. „Aktualizace územního plánu umetá cestu novým supermarketům a to i do zeleně a lesů. Návrh závazné vyhlášky se vůbec neshoduje s magistrátním PR o rekreačních parcích. O hřištích a lavičkách se vyhláška vůbec nezmiňuje, zato v zeleni a lesích povoluje nesmyslně obchody,“ komentuje návrh Koželouh.

Podle mluvčího magistrátu Pavla Žáry jsou koncepce návrhu a další informace pravidelně a trvale zveřejňovány na stránkách města. „Zájemci mohou poslat připomínku přes internet nebo si prozkoumat návrh osobně. V budově magistrátu v Kounicově ulici 67 je vždy přítomná služba. Za úkol má zodpovědět základní dotazy," podotkl Žára.

Veřejné projednání s odborným výkladem zpracovatelů se bude konat 4. února v 17 hodin v sále Zastupitelstva města Brna na Dominikánském náměstí.

Připomínky z nově spuštěného webu se dostanou nejen na podatelnu magistrátu, ale přímo do mailu vedoucí Odboru územního plánování a rozvoje, primátora Romana Onderky a náměstka Ladislava Macka. Veškeré návrhy na změnu zatím prostřednictvím webu podala občanská sdružení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře