Reklama
reklama

Brněnský AZ Tower se dostal mezi desítku nejlepších mrakodrapů světa

Do nejlepší desítky nových mrakodrapů světa pronikl i brněnský AZ Tower. Odborníci a architekti hodnotí v anketě německé společnosti Emporis vzhled i funkčnost staveb. Letos již po čtrnácté vybírali z více než 300 mrakodrapů na světě o výšce nejméně 100 metrů, které byly dokončeny v průběhu předchozího kalendářního roku a AZ Tower „umístili“ na devátou příčku.

AZ Tower se objevil mezi TOP 10 světových mrakodrapů dostavěných v roce 2013. Na prvním místě je londýnský Shard (Střep), který je se svými 306 metry nejvyšší budovou v západní Evropě. Druhé místo v hlasování získal DC Tower 1- 250 metrů vysoký mrakodrap ve Vídni a třetí příčka patří Číně, hotelu Sheraton Huzhou Hot Spring Resort, který se nachází se na břehu jezera Tai. Je to 102 metrů vysoká stavba, jejíž tvar tvoří obrovský kruh.

AZ Tower, který měří 111 metrů, je první budova v České republice, která ocenění dostala.

Více o vyhlášení ankety a ostatní v TOP 10 najdete zde.  

„Mám z tohoto ocenění obrovskou radost. Je důkazem, že Brno se neustále přibližuje ostatním evropským metropolím a zároveň se městu daří budovat svoji originální tvář. AZ Tower se přes četné hlasy kritiků ukazuje jako správná volba. V budově jsou obsazeny všechny byty a velká většina kanceláří, její funkce je tedy naplněna. A umístěním v tak prestižní soutěži, jako je Emporis Skycraper Award, získáváme další mezinárodní ohlas pro Brno a také nezávislé ujištění, že budova byla postavená dobře,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Stavba AZ Tower byla zahájena v dubnu 2011. Výšky rekordních 111 metrů dosáhla v září 2012. Statika budovy je navržena tak, aby odolala zemětřesení o síle 6 stupňů Richterovy stupnice. Objekt nabízí přes 17 000 metrů čtverečních obchodních, kancelářských a rezidenčních ploch. Parkování ve dvou podzemních podlažích nabízí stání pro 272 aut. Součástí budovy je restaurace, obchody, archiv, fitness centrum a bazén.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře