Reklama
reklama

Brněnský autosalon letos nebude. Automobilkám se do Brna nechce

Veletrhy Brno zrušily letošní ročník mezinárodního veletrhu osobních automobilů Autosalon. Byl naplánovaný na polovinu května, ale z účasti vycouvala jedna z nejznámějších automobilek. A neplnohodnotný veletrh nechtějí  v Brně pořádat. O zrušení Autosalonu informovala jako první Česká televize.

Na brněnský Autosalon se podle generálního ředitele společnosti Veletrhy Brno letos přihlásilo méně vystavovatelů, než organizátoři předpokládali. „Současná situace na trhu osobních automobilů neumožňuje uspořádat plnohodnotný Autosalon, který návštěvníci očekávají," uvedl Jiří Kuliš.

Na letošním ročníku se mělo původně představit 135 firem, a to na ploše 25.000 metrů čtverečních. Pořadatelé očekávali na této akci až 80 tisíc návštěvníků.

Autosalon patříval k nejoblíbenějším veletržním akcím. V roce 1987 se na něj přišlo podívat na premiéru Škody Favorit 600 tisíc lidí. Ročník 2013 ale navštívilo necelých 80 tisíc lidí a odborníci jej nehodnotili jako povedený. Z očekávaných třiceti automobilek jich do Brna přijelo jen třináct. Vedení Veletrhů chtělo letošním ročníkem napravit reputaci z loňska, to se však nepovede.

Nyní mohou příznivci této výstavy aut doufat, že Autosalon nedopadne jako veletrh užitkových vozidel Autotec, který ve své původní podobě po roce 2010 skončil úplně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře