Reklama
reklama

Brněnské plavecké stadióny přináší novinky pro děti, dospělé i seniory

O to, aby se podzim a zima staly pro Brňany příjemným obdobím bez depresí a napětí, usilují ve sportovních areálech.  Sport, pohyb a relaxace, jsou totiž nejlepším receptem proti podzimní únavě.

Mnoho novinek pro Brňany, ale i návštěvníky města, přináší v těchto dnech kryté plavecké areály. Provozovatelé totiž myslí na fakt, že z hlediska zdravého životního stylu, pro zvýšení své fyzické kondice a odreagování se po těžkém a namáhavém dni v práci, totiž stále více lidí vyhledává relaxaci a odpočinek v bazénech a relaxačních centrech s vířivými koupelemi, saunou nebo párou. Bazény Vám umožňují aktivní formu odpočinku. Oproti tomu vířivá vana, sauna nebo pára nabízí pravý opak. V tomto směru se nejedná o aktivní formu odpočinku, ale především o odpočinek zaměřený na relaxaci.

Aquapark Kohoutovice

Jeho prostředí je příjemné pro strávení několika hodin relaxace či vodních radovánek. Pod zajímavě řešenou střechou je ukryt velký plavecký bazén s šesti drahami - zájemci o kondiční plavání tam mají dostatek prostoru pro zdravý pohyb. Aquapark Kohoutovice slouží nejen veřejnosti, ale také školám a sportovním oddílům. Rekreační bazén potěší hlavně díky přítomnosti vodních trysek, perličkových roštů či vodních chrličů. Pro odvážnější je připraven zejména tobogán dlouhý 90 metrů a také divoká řeka. Whirlpool (vířivka) je dalším místem vyhledávaným k pohodlnému odpočinku. Nejmenší návštěvníky potěší dětské brouzdaliště s vodním hřibem. Před odchodem se se každý jistě rád prohřeje v sauně nebo páře. Součástí aquaparku je i klimatizovaná posilovna

Pára a sauna je v Kohoutovicích v provozu každý den. Pára od rána od 7 do 21.30 hodin, sauna v odpoledních hodinách.  Aquapark v Kohoutovicích nově nabízí i relaxační saunové procedury. Procedury spočívají v kombinaci užití mořské soli a medových krémů, které jsou během saunování aplikovány v daných intervalech.

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova

Nabízí služby, které jako celek působí na tělo blahodárnými účinky. Mezi služby patří bazén, vířivka, wellness zóna a solárium, které se nachází v přízemí celého komplexu. Oválný bazén  je ideální jak pro výuku malých dětí, tak pro relaxační plavání jakékoli věkové kategorie. Teplota vody v bazénu je 28 stupňů. V těsné blízkosti bazénu najdete i vířivku s teplotou 36 stupňů. Vířivka je spouštěna vždy v pravidelných intervalech a to dvakrát v hodině vždy na 10 minut. Na začátku října v Lázeňském a relaxačnímu centru Rašínova otevřeli i novu posilovnu.

Wellness zóna tam nabízí parní lázeň o kapacitě cca 10 osob, finskou saunu o kapacitě cca 5 osob, horkovzdušnou saunu o kapacitě 5 osob, Kneipův chodník, který při chůzi po kamenech a ledovou vodou zároveň působí blahodárně na zvýšení prokrvení dolních končetin. K ochlazování a očištění slouží ochlazovací vědro, masážní sprcha, ledová studna, 3x sprcha očistná a ochlazovací a v neposlední řade důležitá odpočívárna.

Krytý plavecký bazén Ponávka

Bazén je svými dispozicemi vhodný pro kondiční plavání jednotlivců nebo organizovaných skupin.  V rozvrhu bazénu Ponávka aktuálně vyčlenili tříhodinový blok plavání pro seniory. Každý čtvrtek od 12 - 15 hodin tedy patří bazén plavcům seniorského věku.

Plavecký stadion Lužánky

Plavecký stadion nabízí osmi dráhový 50 metrový bazén se skokanskou věží a skokanskými prkny pro veřejnost i vrcholové sportovce, rekreační bazén s teplotou vody až 33 stupňů. Rodiče s dětmi mohou dále využít „Dětský vodní svět“ – hernu uzpůsobenou přímo nejmenším návštěvníkům.

I za Lužánkami přišli na začátku listopadu s novinkou.  Od 1. listopadu 2013 je změněna provozní doba Městského plaveckého stadionu Lužánky, a to denně od 6 do 22 hodin. Návštěvníci už nebudou omezeni časem a mohou si přijít i o víkendu večer zaplavat.

O tom, že Brňané ve volném čase navštěvují městské bazény kvůli různým akcím, svědčí například i to, že v areálu kohoutovického aquaparku se pravidelně koná večerní koupání výhradně bez plavek. Akce se zúčastňuje asi stovka naturistů a její obliba stále roste.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře