Reklama
reklama

Brněnské Mahenovo divadlo se rozsvítí modře. Na podporu lidí s autismem

Na dnešní den byl OSN vyhlášen Světový den porozumění autismu, který potrvá do konce měsíce. Jedná se o celosvětovou kampaň „Light It Up Blue!“, ke které se připojuje celorepubliková kampaň  „Rozsviťte se modře!“. Modře se proto rozsvítí i Brno.

Brno bylo organizátory akce osloveno, zda by mohlo nasvítit jednu z památek ve městě modře. Vedení města se po jednání se společností Technické sítě města Brna,  která zajišťuje veřejné osvětlení, domluvilo, že bude modře nasvícena čelní část Mahenova divadla. Půjde o dvanáct svítidel, která budou v noci ze středy na čtvrtek potažena modrou fólií. Světla se rozsvítí společně s veřejným osvětlením v 19.40 hodin.

„Připojení města Brna ke kampani při příležitosti Světového dne porozumění autismu je symbolickým aktem podpory lidem, jejichž životy jsou přímo či nepřímo touto nemocí ovlivněny,“ řekl 1. náměstek primátora Robert Kotzian.

Modrá barva je symbolem komunikace – jedné ze třech oblastí, které jsou pro osoby s poruchou autistického spektra problematické a pro vzájemné porozumění zcela zásadní.

Poruchy autistického spektra – lidově autismus – postihují dle epidemiologických průzkumů každé 100. narozené dítě. Na celém světě žije zhruba 70 milionů lidí s artismem. V České republice je to přibližně 100 tisíc občanů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře