Reklama
reklama

Brněnské Mahenovo divadlo se rozsvítí modře. Na podporu lidí s autismem

Na dnešní den byl OSN vyhlášen Světový den porozumění autismu, který potrvá do konce měsíce. Jedná se o celosvětovou kampaň „Light It Up Blue!“, ke které se připojuje celorepubliková kampaň  „Rozsviťte se modře!“. Modře se proto rozsvítí i Brno.

Brno bylo organizátory akce osloveno, zda by mohlo nasvítit jednu z památek ve městě modře. Vedení města se po jednání se společností Technické sítě města Brna,  která zajišťuje veřejné osvětlení, domluvilo, že bude modře nasvícena čelní část Mahenova divadla. Půjde o dvanáct svítidel, která budou v noci ze středy na čtvrtek potažena modrou fólií. Světla se rozsvítí společně s veřejným osvětlením v 19.40 hodin.

„Připojení města Brna ke kampani při příležitosti Světového dne porozumění autismu je symbolickým aktem podpory lidem, jejichž životy jsou přímo či nepřímo touto nemocí ovlivněny,“ řekl 1. náměstek primátora Robert Kotzian.

Modrá barva je symbolem komunikace – jedné ze třech oblastí, které jsou pro osoby s poruchou autistického spektra problematické a pro vzájemné porozumění zcela zásadní.

Poruchy autistického spektra – lidově autismus – postihují dle epidemiologických průzkumů každé 100. narozené dítě. Na celém světě žije zhruba 70 milionů lidí s artismem. V České republice je to přibližně 100 tisíc občanů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře