Reklama
reklama

Brněnská koupaliště: Otevřeno zatím mají jen na Kraví hoře a v Králově Poli

Připravenost se vyplatila koupalištím na brněnské Kraví hoře a v Králově Poli. Zatímco městské venkovní bazény Riviéra a Zábrdovice se otevírají až v pátek, na Kraví hoře a v Králově Poli nečekali na tropické teploty a koupaliště, které letos otevřeli už na začátku června, v těchto dnech praskají ve švech.  

Areál Kraví hory je každý rok jedním z nejnavštěvovanějších koupališť v Brně. Například loni navštívilo 20. června venkovní koupaliště 4 104 lidí, což bylo nejvyšší číslo od zahájení provozu koupaliště v roce 2004.

„Opět jsme na začátek sezóny dobře připraveni. Soudě podle reakcí veřejnosti, udělali jsme mnoha lidem radost a zpříjemnili jim stávající teplé dny,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka. S ohledem na počasí navíc na koupališti opět počítají s tím, že standardní červnovou provozní dobu do 19 hodin bude možné prodlužovat.

Letní areál návštěvníkům nabízí bezplatně samoobslužné skříňky  na uložení šatstva, občerstvení a drobné hry - stolní fotbal. Kapacita venkovního bazénu je 1700 lidí na hodinu. Obsazenost včetně teploty vody a vzduchu se návštěvníci dozví z elektronických informačních panelů umístněných uvnitř i venku.

Od 10 do 20 hodin mají otevřeno i na koupališti v Králově Poli. Bazény i atrakce jsou tam každý den nachystány, občerstvení také.

Až do začátku srpna si na otevření bazénu počkají plavci, kteří jsou zvyklí chodit na koupaliště v ulici Dobrovského. V areálu totiž probíhá rekonstrukce. Oprav za 29 milionů korun se dočká relaxační bazén, který se rozdělí na tři samostatné nádrže. Vznikne tak brouzdaliště s maximálně třiceticentimetrovou hloubkou, bazén pro neplavce a bazén pro dojezd tobogánu. Rekonstrukcí také projde zázemí areálu včetně technologií a veškerá dlažba. V plánu je také zkrátit padesátimetrový bazén o deset metrů, čímž vznikne odpočinková plocha.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře