Reklama
reklama

Brněnská koupaliště: Otevřeno zatím mají jen na Kraví hoře a v Králově Poli

Připravenost se vyplatila koupalištím na brněnské Kraví hoře a v Králově Poli. Zatímco městské venkovní bazény Riviéra a Zábrdovice se otevírají až v pátek, na Kraví hoře a v Králově Poli nečekali na tropické teploty a koupaliště, které letos otevřeli už na začátku června, v těchto dnech praskají ve švech.  

Areál Kraví hory je každý rok jedním z nejnavštěvovanějších koupališť v Brně. Například loni navštívilo 20. června venkovní koupaliště 4 104 lidí, což bylo nejvyšší číslo od zahájení provozu koupaliště v roce 2004.

„Opět jsme na začátek sezóny dobře připraveni. Soudě podle reakcí veřejnosti, udělali jsme mnoha lidem radost a zpříjemnili jim stávající teplé dny,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka. S ohledem na počasí navíc na koupališti opět počítají s tím, že standardní červnovou provozní dobu do 19 hodin bude možné prodlužovat.

Letní areál návštěvníkům nabízí bezplatně samoobslužné skříňky  na uložení šatstva, občerstvení a drobné hry - stolní fotbal. Kapacita venkovního bazénu je 1700 lidí na hodinu. Obsazenost včetně teploty vody a vzduchu se návštěvníci dozví z elektronických informačních panelů umístněných uvnitř i venku.

Od 10 do 20 hodin mají otevřeno i na koupališti v Králově Poli. Bazény i atrakce jsou tam každý den nachystány, občerstvení také.

Až do začátku srpna si na otevření bazénu počkají plavci, kteří jsou zvyklí chodit na koupaliště v ulici Dobrovského. V areálu totiž probíhá rekonstrukce. Oprav za 29 milionů korun se dočká relaxační bazén, který se rozdělí na tři samostatné nádrže. Vznikne tak brouzdaliště s maximálně třiceticentimetrovou hloubkou, bazén pro neplavce a bazén pro dojezd tobogánu. Rekonstrukcí také projde zázemí areálu včetně technologií a veškerá dlažba. V plánu je také zkrátit padesátimetrový bazén o deset metrů, čímž vznikne odpočinková plocha.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře