Reklama
reklama

Brněnská kluziště začínají mrazit, Lužánky přivítají bruslaře už v sobotu

Brněnská kluziště se připravují na sezonu a začínají mrazit ledovou plochu. Jednu z prvních příležitostí k bruslení budou mít lidé v sobotu 23. listopadu za Lužánkami. Novinkou v Brně bude kluziště na Moravském náměstí, příležitost k bruslení bude i v areálu na Kraví hoře, u obchodního  centra Olympia nebo u restaurace Pavilon v parku na Kolišti. Oblíbeným místem brněnských bruslařů je také Brněnská přehrada, na ni ale mohou bruslaři vyrazit až bude mrznout a led bude mít tloušťku alespoň 18 centimetrů.

S bruslemi přes rameno můžou lidé v sobotu zamířit za Lužánky. „Chladné listopadové počasí nám nahrává, vytváříme led, nyní mohu slíbit, že první otvírací den dopoledne budou mít bruslaři vstup zdarma,“ uvedla Michaela Radimská ze společnosti Starez sport, která kluziště provozuje. Ceny zůstanou stejné jako loni. Za jeden blok zaplatí dospělí pětapadesát korun, děti a důchodci pětatřicet. Lidé si také můžou půjčit nebo nabrousit brusle a využít občerstvení a šaten.

Na Moravské náměstí se přesune kluziště z Nových sadů. Přímo v centru Brna bude k dispozici kromě ledové plochy také šatna, úschovna a občerstvení. Provozovatelé předpokládají, že otevřou v první polovině prosince, stejně tak jako kluziště na Kraví hoře. Na Moravském náměstí zaplatí lidé za hodinu bruslení padesát korun, děti a důchodci třicet. Na Kraví hoře zůstane vstupné stejné jako loni. Dospělí zaplatí za hodinu čtyřicet korun, děti a důchodci pětadvacet korun.

Na začátku prosince otevře také kluziště u obchodního centra Olympie a u restaurace Pavillon v parku Koliště. Tam na první prosincový den připravili pro bruslaře šampaňské a ústřice. Jednotný vstup na led je sedmdesát korun.

Venkovní kluziště jsou závislá na počasí. Technologie jsou schopné vytvořit ledovou plochu i když venku nemrzne, teplota by však neměla přesáhnout deset až 12 stupňů Celsia. V Žabovřeskách začnou mrazit až příští týden, na stadionu Vodova se už ale bruslí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře