Reklama
reklama

Brňané si hledají cestu do kina na Riviéře. Promítá každý den večer

O prázdninách není třeba utíkat z města. Strávit vlahý letní večer na čerstvém vzduchu a zároveň ve společnosti dobrého filmu dává možnost Riviéra. Každý den až do konce srpna tu totiž promítá letní kino, největší svého druhu na Moravě.

Jedná se o kapacitně největší, technologicky nejlépe vybavené a jediné digitalizované letní kino na Moravě, umístěné u bývalého letohrádku v areálu koupaliště na Riviéře. Pro projekci filmů na digitálních nosičích je tu k dispozici nejnovější projekční technologie DCI. Technickou novinkou je také to, že se projekce přenáší na nafukovací plátno o velikosti 6 x 12 metrů. Kapacita letního kina je 500, maximálně 800 diváků.

 

Hlavní dramaturgická linka je postavena na projekci filmových novinek a blockbusterových premiér, například Já, padouch 2, Muž z oceli, Pařba na třetí a také vybraných starších či novějších českých titulů Markéta Lazarová nebo Okresní přebor.

 

Letní kino funguje každý den a celkem nabídne 72 projekčních večerů se začátkem v červenci ve 21.30 a v srpnu ve 21 hodin. Aktuální program a ceník jsou k dispozici na webových stránkách kinonariviere.cz.

 

Filmové projekce pod širým nebem se však v Brně konají i na dalších místech. Náročnějšího diváka může zaujmout nabídka projekcí na koupališti na Dobráku, které je kvůli rekonstrukci o prázdninách zavřené a bazény vypuštěné. Promítá se tu do 1. září a na programu jsou spíše artovější tituly. V komornější atmosféře se také po celé prázdniny promítá na dvoře Městského divadla Brno v Lidické ulici. Každou neděli v srpnu a září se také zájemci mohou nechat okouzlit celovečerními filmy promítanými na nádvoří Místodržitelského paláce na Moravském náměstí.

 

  

 

  

 

  

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře