Reklama
reklama

Brňané si hledají cestu do kina na Riviéře. Promítá každý den večer

O prázdninách není třeba utíkat z města. Strávit vlahý letní večer na čerstvém vzduchu a zároveň ve společnosti dobrého filmu dává možnost Riviéra. Každý den až do konce srpna tu totiž promítá letní kino, největší svého druhu na Moravě.

Jedná se o kapacitně největší, technologicky nejlépe vybavené a jediné digitalizované letní kino na Moravě, umístěné u bývalého letohrádku v areálu koupaliště na Riviéře. Pro projekci filmů na digitálních nosičích je tu k dispozici nejnovější projekční technologie DCI. Technickou novinkou je také to, že se projekce přenáší na nafukovací plátno o velikosti 6 x 12 metrů. Kapacita letního kina je 500, maximálně 800 diváků.

 

Hlavní dramaturgická linka je postavena na projekci filmových novinek a blockbusterových premiér, například Já, padouch 2, Muž z oceli, Pařba na třetí a také vybraných starších či novějších českých titulů Markéta Lazarová nebo Okresní přebor.

 

Letní kino funguje každý den a celkem nabídne 72 projekčních večerů se začátkem v červenci ve 21.30 a v srpnu ve 21 hodin. Aktuální program a ceník jsou k dispozici na webových stránkách kinonariviere.cz.

 

Filmové projekce pod širým nebem se však v Brně konají i na dalších místech. Náročnějšího diváka může zaujmout nabídka projekcí na koupališti na Dobráku, které je kvůli rekonstrukci o prázdninách zavřené a bazény vypuštěné. Promítá se tu do 1. září a na programu jsou spíše artovější tituly. V komornější atmosféře se také po celé prázdniny promítá na dvoře Městského divadla Brno v Lidické ulici. Každou neděli v srpnu a září se také zájemci mohou nechat okouzlit celovečerními filmy promítanými na nádvoří Místodržitelského paláce na Moravském náměstí.

 

  

 

  

 

  

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře