Reklama
reklama

Brňané mohou v centru města parkovat zadarmo. Až do 19. června

Celkem deset dní budou moci Brňané parkovat na různých místech města zadarmo. Brněnské komunikace musí vyměnit všechny parkovací automaty v moravské metropoli. Stroje jsou už zastaralé a jejich výroba byla oficiálně ukončena. V případě poruchy je tak stále těžší sehnat na ně náhradní díly. Výměna parkovacích automatů potrvá od 9. do 19. června.

Celkem se ve městě postupně vymění sedmašedesát automatů. Nahradit jeden zastaralý parkovací stroj novým přitom trvá celých čtyřiadvacet hodin. Důvodem výměny je fakt, že většina brněnských automatů pochází z roku 1995 a sehnat na ně náhradní díly je stále větší problém.

 

Podle vedení Brněnských komunikací jsou automaty navíc už značně opotřebené. Dodavatelská firma je proto všechny vymění. O dočasném odstavení parkovacích automatů by měla řidiče informovat speciální cedule. Na místě se také dozví, že během výměny strojů mohou parkovat bez poplatku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře