Reklama
reklama

Brňané mohou v centru města parkovat zadarmo. Až do 19. června

Celkem deset dní budou moci Brňané parkovat na různých místech města zadarmo. Brněnské komunikace musí vyměnit všechny parkovací automaty v moravské metropoli. Stroje jsou už zastaralé a jejich výroba byla oficiálně ukončena. V případě poruchy je tak stále těžší sehnat na ně náhradní díly. Výměna parkovacích automatů potrvá od 9. do 19. června.

Celkem se ve městě postupně vymění sedmašedesát automatů. Nahradit jeden zastaralý parkovací stroj novým přitom trvá celých čtyřiadvacet hodin. Důvodem výměny je fakt, že většina brněnských automatů pochází z roku 1995 a sehnat na ně náhradní díly je stále větší problém.

 

Podle vedení Brněnských komunikací jsou automaty navíc už značně opotřebené. Dodavatelská firma je proto všechny vymění. O dočasném odstavení parkovacích automatů by měla řidiče informovat speciální cedule. Na místě se také dozví, že během výměny strojů mohou parkovat bez poplatku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře