Reklama
reklama

Brňáci mohou doplnit sociální šatník. Jejich pomoc ocení lidé bez domova

Sociální šatník. Tak se jmenuje sbírka, kterou už několik let pořádá brněnský magistrát. Každou první středu v měsíci nebo v úředních hodinách v pondělí, ve středu a v pátek, je možné nepotřebné oblečení přivézt na Oddělení sociální prevence a pomoci v Křenové ulici. Sbírka šatstva pro lidi bez domova žijící na ulici má největší smysl právě v těchto dnech, podzimních a zimních měsících.

„Sbírka šatstva je jedním z nástrojů, jak pomoci lidem v nouzi, případně lidem, kteří si potřebují šatstvo z důvodů zdravotních obměnit a nemají na to potřebné finanční prostředky. Je zřejmé, že právě před nadcházející zimou je tato pomoc mnohem více žádána, proto prosíme občany, zdali mají odložené a nepotřebné věci, aby je darovali prostřednictvím naší sbírky,“ uvedla náměstkyně primátora Jana Bohuňovská.

Klienti nejvíce potřebují ošacení „sportovnějšího“ typu použitelné pro život na ulici, v zahradních chatkách, opuštěných domech apod. „Upotřebíme nejvíce pánské oblečení. Našimi klienty jsou z 80 procent muži,  sportovnějšího charakteru. Rifle, manšestráky, šusťáky, tepláky, montérky, podvlíkačky, spodní prádlo, ponožky, trička, flanelové košile, mikiny, svetry, sezónní bundy, čepice, rukavice, pásky, boty všeho druhu, ale i kapesníky, ručníky, batohy, spacáky či deky. Zkrátka vše, co lze použít pro život na ulici. Rozhodně nevyužijeme saka, obleky, bílé košile a další společenské oděvy,“ upozornila organizátorka sbírky Lenka Prokopová.

Sbírka se koná vždy první středu v měsíci od 16 do 20 hodin na pracovišti Odboru sociální péče v budově Křenová 20. Před budovou je možnost parkování. „Uvědomujeme si však, že pro řadu z Vás může být časově náročné přijít k nám v určený termín nebo k nám dopravit větší množství šatstva. Proto bychom Vám a Vašim kolegům z úřadu nebo organizace rádi nabídli možnost přispět k dobré věci a vykonat sbírku šatstva přímo na vašem pracovišti, my pak v předem domluvený den vybrané oděvy sami odvezeme,“ dodala Prokopová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře