Reklama
reklama

Botanická zahrada se rozezpívala. Skleníky patří na tři dny ptákům

Ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity se od dnešního dne koná Výstava barevných a postavových kanárů, evropského a exotického ptactva. Expozice na rohu ulic Kotlářská a Veveří doplňuje ostatní skleníky botanické zahrady. Voliéry jsou umístěny tak, aby tvořily součást flóry jednotlivých skleníků.

Výstava v areálu Botanické zahrady potrvá do neděle 10. listopadu. Otevřeno bude denně od 9 do 16 hodin a je možné zhlédnout všechny skleníky i venkovní zahradu. V pátek je stejně jako ostatní všední dny vstup do areálu z Kotlářské ulice, o víkendu pak od zastávky tramvají z Veveří ulice.

Botanická zahrada Masarykovy univerzity vznikla roku 1922. Skleníky se sbírkami tropických a subtropických druhů rostlin zabírají celkovou plochu 1100 čtverečních metrů. Venkovní část se rozkládá na ploše jeden a půl hektarů. Vstup do zahrady je volný, platí se pouze vstup do skleníků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře