Reklama
reklama

Boby centrum je už dva měsíce zavřené. Hotel, kasino ani fitcentrum nefunguje

Brněnské Boby centrum je už víc než dva měsíce zavřené. Komplex má vypnutou elektřinu a zastavenou vodu. Kdysi slavný hotel se dostal do problémů a musel změnit vedení, od té doby zástupci majitele několikrát slibovali, že Boby centrum znovu otevřou. Naposledy to mělo být do pátku 20. září. Vzhledem k tomu, že nikdo v hotelu nic nepřipravuje, o čemž se přesvědčili redaktoři novin Centrum news, není datum otevření centra reálné.

Pokud mají některá města část, kde se na jeho obyvatele valí jedna pohroma za druhou a podnikání se jim v ní nedaří, v Brně je tímto místem lokalita za Lužánkami. Z povrchu země tam zmizel hokejový stadion, fotbalový stadion je v katastrofálním stavu, plavecký stadion muselo od podnikatele koupit město a zachránilo ho tak před zkázou, nedávno zde zavřel svoji prodejnu obchodní řetězec Billa a nyní je zavřený i komplex Boby centrum včetně čtyřhvězdičkového hotelu, kasina, squashe, fitcentra a všeho dalšího, co zábavní komplex obsahuje.

Cedulky se slovem zavřeno visí na dveřích už od půlky července, v restauraci se menu naposledy vařilo 21. června. V posledních čtyř letech hotelu ubylo hostů, odcházeli zaměstnanci a přibývalo nezaplacených faktur.

Boby centrum postavil bývalý hráč a trenér hokejové Komety a majitel brněnského prvoligového fotbalového klubu Lubomír Hrstka. Zábavní centrum zhruba za miliardu otevřel v srpnu 1993. Když v roce 2001 nezvládl hospodaření, šly nemovitosti do dražby a Lubomír Hrstka za poškozování věřitele na rok a půl do vězení. O něco později byl hotel v dražbě prodán.

Definitivní konec komplexu se ale snad nechytá. Na říjen a listopad se ve zdejší hale připravují vystoupení a koncerty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře