Reklama
reklama

Bankomat v Brně bezdůvodně "polykal" karty. Prý byl napaden skimmingem

Nejméně tři lidé přišli v pondělí večer o svoji kreditní kartu v bankomatu České spořitelny v Lidické ulici v Brně. Podle zjištění novin Centrumnews "požíral" bankomat karty krátce před sedmou hodinou večer. Česká spořitelna tvrdí, že nešlo o technickou závadu na přístroji, ale o skimming, tedy o napadení bankomatu gangem, specializovaným na kopírování karet. Případ nyní šetří policie.

Osmatřicetiletý muž z Brna a další dva lidé zůstali na začátku týdne u bankomatu České spořitelny v Lidické ulici bez karty a peněz. Bez jakéhokoliv varování a bez důvodu jim přístroj kartu zadržel. Vydal jim pouze lísteček s informací, že karta byla zadržena. V dalších hodinách pak byl již bankomat mimo provoz.

 

Česká spořitelna o problému ví a tvrdí, že bankomat byl napaden skimmingem. "Nejednalo se o technickou závadu na naší straně, bankomat byl napaden skimmingem. Termínem „skimming“ označujeme kopírování platebních karet pomocí speciálního snímacího zařízení, které pachatelé umísťují přímo na bankomaty peněžních ústavů. Zloději pak získají informace, díky kterým se mohou pokusit odcizit peníze z účtu poškozeného," uvedla Klára Pačesová z tiskového centa banky. 

 

Těm, kteří si chtěli peníze z bankomatu vybrat a přišli o své karty, se ale vyjádření banky nelíbí. "Kdyby někdo na bankomat nainstaloval nějaké zařízení, které by z mojí karty kopírovalo údaje, bankomat by mi moji kartu vrátil. Tak abych nemohl nic zpozorovat. V tomto případě to bylo naopak. Bankomat ji zadržel a ještě i vydal potvrzení o zadržení karty," říká muž s tím, že banka nechce přiznat, že technickou závadou přidělává lidem starosti. "Já například odjíždím na dovolenou a musel jsem si rychle kartu zablokovat a požádat o vydání nové," dodává muž. 

 

"Všechny naše bankomaty monitorujeme a průběžně provádíme také bezpečnostní monitoring karet," vysvětluje zadržení karty Pačesová. V případě zablokování karty dostali klienti banky novou kartu do pěti pracovních dnů. "Klienti, kterým byly tímto bankomatem v souvislosti s nainstalovaným skimmovacím zařízením jejich karty pohlceny, se o ně mohou přihlásit v naší pobočce OC Meta Lidická v průběhu tohoto týdne. U těchto karet klientům doporučujeme, aby si z preventivních důvodů změnili PIN," dodala mluvčí.

 

Banka už o napadení bankomatu informovala policii, která případ prošetřuje.

 

Na tento bankomat se podvodníci zaměřili.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře