Reklama
reklama

Bankomat v Brně bezdůvodně "polykal" karty. Prý byl napaden skimmingem

Nejméně tři lidé přišli v pondělí večer o svoji kreditní kartu v bankomatu České spořitelny v Lidické ulici v Brně. Podle zjištění novin Centrumnews "požíral" bankomat karty krátce před sedmou hodinou večer. Česká spořitelna tvrdí, že nešlo o technickou závadu na přístroji, ale o skimming, tedy o napadení bankomatu gangem, specializovaným na kopírování karet. Případ nyní šetří policie.

Osmatřicetiletý muž z Brna a další dva lidé zůstali na začátku týdne u bankomatu České spořitelny v Lidické ulici bez karty a peněz. Bez jakéhokoliv varování a bez důvodu jim přístroj kartu zadržel. Vydal jim pouze lísteček s informací, že karta byla zadržena. V dalších hodinách pak byl již bankomat mimo provoz.

 

Česká spořitelna o problému ví a tvrdí, že bankomat byl napaden skimmingem. "Nejednalo se o technickou závadu na naší straně, bankomat byl napaden skimmingem. Termínem „skimming“ označujeme kopírování platebních karet pomocí speciálního snímacího zařízení, které pachatelé umísťují přímo na bankomaty peněžních ústavů. Zloději pak získají informace, díky kterým se mohou pokusit odcizit peníze z účtu poškozeného," uvedla Klára Pačesová z tiskového centa banky. 

 

Těm, kteří si chtěli peníze z bankomatu vybrat a přišli o své karty, se ale vyjádření banky nelíbí. "Kdyby někdo na bankomat nainstaloval nějaké zařízení, které by z mojí karty kopírovalo údaje, bankomat by mi moji kartu vrátil. Tak abych nemohl nic zpozorovat. V tomto případě to bylo naopak. Bankomat ji zadržel a ještě i vydal potvrzení o zadržení karty," říká muž s tím, že banka nechce přiznat, že technickou závadou přidělává lidem starosti. "Já například odjíždím na dovolenou a musel jsem si rychle kartu zablokovat a požádat o vydání nové," dodává muž. 

 

"Všechny naše bankomaty monitorujeme a průběžně provádíme také bezpečnostní monitoring karet," vysvětluje zadržení karty Pačesová. V případě zablokování karty dostali klienti banky novou kartu do pěti pracovních dnů. "Klienti, kterým byly tímto bankomatem v souvislosti s nainstalovaným skimmovacím zařízením jejich karty pohlceny, se o ně mohou přihlásit v naší pobočce OC Meta Lidická v průběhu tohoto týdne. U těchto karet klientům doporučujeme, aby si z preventivních důvodů změnili PIN," dodala mluvčí.

 

Banka už o napadení bankomatu informovala policii, která případ prošetřuje.

 

Na tento bankomat se podvodníci zaměřili.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře