Reklama
reklama

Babylonfest bude pestrá škála hudebních, pěveckých a tanečních stylů

I v letošním roce se uskuteční Dny brněnských národnostních menšin pod názvem Babylonfest, tentokrát ve dnech 16. – 20. září 2014.  Národnostní menšiny žijící na území města Brna již posedmé připraví pestrý mix uměleckých a kulturních zážitků.

Společným jmenovatelem všech akcí jsou nejen národní zvyky a tradice, ale také současný život Brňanů, kteří se hlásí k jiné než většinové národnosti. Těšit se můžeme na pestrou škálu hudebních, pěveckých a tanečních stylů spojenou s ochutnávkou tradičních jídel, ukázkou tradičních řemesel či malou školu lidových tanců. Chybět však nebude ani koncert mladých interpretů vážné hudby.

V rámci doprovodného programu proběhne tradiční vysazení stromů národů, letos budou v Lužánkách vysazeny národní stromy Řeků a Rusů. Dále pak literární dílna věnovaná 200. výročí narození básníka Lermontova, koncerty a dokonce i „turnaj národů“ ve futsale. Festival vyvrcholí v sobotu celodenním programem na Moravském náměstí, kde se představí jednotlivé folklorní soubory a proběhne také malá škola lidových tanců a ochutnávka tradičních pokrmů jednotlivých národnostních menšin. Cílem Babylonfestu je přiblížit veřejnosti širokou škálu aktivit jednotlivých sdružení národnostních menšin z Brna a seznámit veřejnost s jejich tradicemi i současným životem. „Brno je pestré a dokáží tu spolu žít lidé různých národností. Náš festival pomáhá vzájemnému poznávání, pochopení a odstraňování předsudků, což je nejlepší recept na dobré fungování otevřeného evropského města,“ dodává Martin Ander, předseda Výboru pro národnostní menšiny.

Festival pořádá Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva města Brna ve spolupráci s organizacemi národnostních menšin a Turistickým informačním centrem města Brna, p. o., pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky.  Finanční podporu festivalu poskytlo statutární město Brno a Ministerstvo kultury ČR.

Vstup na všechny akce v rámci festivalu Babylonfest 2014 je volný vyjma Balkánské party v Metro Music Bar (18. 9. 2014).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře