Reklama
reklama

Babylonfest bude pestrá škála hudebních, pěveckých a tanečních stylů

I v letošním roce se uskuteční Dny brněnských národnostních menšin pod názvem Babylonfest, tentokrát ve dnech 16. – 20. září 2014.  Národnostní menšiny žijící na území města Brna již posedmé připraví pestrý mix uměleckých a kulturních zážitků.

Společným jmenovatelem všech akcí jsou nejen národní zvyky a tradice, ale také současný život Brňanů, kteří se hlásí k jiné než většinové národnosti. Těšit se můžeme na pestrou škálu hudebních, pěveckých a tanečních stylů spojenou s ochutnávkou tradičních jídel, ukázkou tradičních řemesel či malou školu lidových tanců. Chybět však nebude ani koncert mladých interpretů vážné hudby.

V rámci doprovodného programu proběhne tradiční vysazení stromů národů, letos budou v Lužánkách vysazeny národní stromy Řeků a Rusů. Dále pak literární dílna věnovaná 200. výročí narození básníka Lermontova, koncerty a dokonce i „turnaj národů“ ve futsale. Festival vyvrcholí v sobotu celodenním programem na Moravském náměstí, kde se představí jednotlivé folklorní soubory a proběhne také malá škola lidových tanců a ochutnávka tradičních pokrmů jednotlivých národnostních menšin. Cílem Babylonfestu je přiblížit veřejnosti širokou škálu aktivit jednotlivých sdružení národnostních menšin z Brna a seznámit veřejnost s jejich tradicemi i současným životem. „Brno je pestré a dokáží tu spolu žít lidé různých národností. Náš festival pomáhá vzájemnému poznávání, pochopení a odstraňování předsudků, což je nejlepší recept na dobré fungování otevřeného evropského města,“ dodává Martin Ander, předseda Výboru pro národnostní menšiny.

Festival pořádá Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva města Brna ve spolupráci s organizacemi národnostních menšin a Turistickým informačním centrem města Brna, p. o., pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky.  Finanční podporu festivalu poskytlo statutární město Brno a Ministerstvo kultury ČR.

Vstup na všechny akce v rámci festivalu Babylonfest 2014 je volný vyjma Balkánské party v Metro Music Bar (18. 9. 2014).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře