Reklama
reklama

Amazon v Brně má šanci. Developer CTP i město chtějí ještě jednat

Logistické centrum americké internetové společnosti Amazon má v Brně ještě šanci. Brněnští zastupitelé sice v pátek neschválili připravenou smlouvu, která by umožnila americkému internetovému obchodu toto centrum ve městě vybudovat, ale protože je už projekt z velké části přichystaný, chce Developer CTP Invest stavbu v Brně udržet. S CTP má začít jednat i náměstek primátora Oliver Pospíšil.

ODS v pátek přišla s dodatkem smlouvy s CTP, kterou však CTP odmítla. Město navrhlo prodat zbývající pozemky developerovi až ve chvíli, kdy bude vydané stavební povolené k dálničnímu sjezdu, který celé průmyslové zóně Černovická terasa chybí. CTP by se zavázala ve smlouvě zaplatit za pozemky 214 milionů a 56 milionů za úpravy přetížené křižovatky Řípská a Tuřanka.

Amazon nyní prověří alternativní lokality, jimiž jsou Slovensko, Rakousko a teoreticky Ostrava, která projevila zájem.  Developer ho ale chce v Brně udržet.

Udržet zájem Amazonu o Brno je prioritou i brněnského primátora Romana Onderky.  „Rozhodně nepovažuji záležitost za uzavřenou. Jsem přesvědčen, že je povinností politické reprezentace města i nadále usilovat o vstup silného investora do území černovické průmyslové zóny a že je úkolem politické reprezentace nejen pojmenování negativ, ale především nalézání řešení,“ uvedl primátor Onderka.

V době ekonomické krize by byl vstup Amazonu do Brna impulsem nejen pro podnikatelskou sféru, ale samozřejmě přínosem pro zaměstnanost. Amazon by přinesl do Brna investici 100 milionů Euro.

Amazon je největším a jedním z nejstarších internetových obchodů na světě. Firmu založil v 90. letech Jeff Bezos. Na internetu Amazon funguje od července 1995, dnes zaměstnává na 97 tisíc lidí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře