Reklama
reklama

Amazon v Brně? Koalice a developer spějí k dohodě, dnes se sejdou radní

Brněnští zastupitelé za ČSSD a ODS se snad již dohodli ohledně projektu Amazon na Černovických terasách v Brně. Chystá se i dohoda s developerem CTP Invest, který pro americkou internetovou obchodní společnost celý projekt zpracovává.  Primátor Roman Onderka (ČSSD) svolal na dnešek mimořádné jednání rady a očekává, že na ní by mohlo padnout společné usnesení.

Zastupitelstvo před dvěma týdny projekt Amazon zastavilo. ODS na poslední chvíli navrhla dodatek smlouvy s CTP, který byl pro investora neakceptovatelný. ODS chtěla více zaangažovat CTP na stavbě dálničního sjezdu z dálnice D1. Chtěla tím údajně chránit obyvatele přilehlých městských částí Slatina, Tuřany a Chrlice před výrazně zvýšenou automobilovou dopravou.

Nyní se vyjednavači koaličních stran a investora shodli, že CTP pozemky pro stavbu vykoupí a pak je bezúplatně převede na město.

„Na  26. února jsem na 14. hodinu hod svolal mimořádné zasedání Rady města Brna. Od posledního zasedání Zastupitelstva města Brna intenzivně jednáme s investorem, firmou CTP, která zajišťuje vstup Amazonu do města Brna. Dohoda spočívá v závazku investora při výkupu pozemků na plánovaný sjezd z dálnice D1. Úprava smluvního vztahu mezi městem a investorem nyní finalizují právníci Magistrátu města Brna a já doufám, že zítra bude schválen Radou města Brna. Pokud se tak stane, předložím materiál ke konečnému schválení na nejbližší zasedání Zastupitelstva města Brna, které se bude konat 18. března,“ uvedl k posunu v projektu Amazon v Brně primátor Roman Onderka.

 Amazon se zatím sice nevyjádřil, zda hodlá v brněnském projektu pokračovat. Místo pro jeho logistické centrum, mu už nabídla jiná města – například Ostrava a Bratislava. Amazon chce stavět co nejdříve, obsloužit z brněnského logistického centra ještě předvánoční trh. Pokud by skutečně do Brna přišel, slibuje poskytnout minimálně dva tisíce pracovních míst.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře