Reklama
reklama

Amazon v Brně? Koalice a developer spějí k dohodě, dnes se sejdou radní

Brněnští zastupitelé za ČSSD a ODS se snad již dohodli ohledně projektu Amazon na Černovických terasách v Brně. Chystá se i dohoda s developerem CTP Invest, který pro americkou internetovou obchodní společnost celý projekt zpracovává.  Primátor Roman Onderka (ČSSD) svolal na dnešek mimořádné jednání rady a očekává, že na ní by mohlo padnout společné usnesení.

Zastupitelstvo před dvěma týdny projekt Amazon zastavilo. ODS na poslední chvíli navrhla dodatek smlouvy s CTP, který byl pro investora neakceptovatelný. ODS chtěla více zaangažovat CTP na stavbě dálničního sjezdu z dálnice D1. Chtěla tím údajně chránit obyvatele přilehlých městských částí Slatina, Tuřany a Chrlice před výrazně zvýšenou automobilovou dopravou.

Nyní se vyjednavači koaličních stran a investora shodli, že CTP pozemky pro stavbu vykoupí a pak je bezúplatně převede na město.

„Na  26. února jsem na 14. hodinu hod svolal mimořádné zasedání Rady města Brna. Od posledního zasedání Zastupitelstva města Brna intenzivně jednáme s investorem, firmou CTP, která zajišťuje vstup Amazonu do města Brna. Dohoda spočívá v závazku investora při výkupu pozemků na plánovaný sjezd z dálnice D1. Úprava smluvního vztahu mezi městem a investorem nyní finalizují právníci Magistrátu města Brna a já doufám, že zítra bude schválen Radou města Brna. Pokud se tak stane, předložím materiál ke konečnému schválení na nejbližší zasedání Zastupitelstva města Brna, které se bude konat 18. března,“ uvedl k posunu v projektu Amazon v Brně primátor Roman Onderka.

 Amazon se zatím sice nevyjádřil, zda hodlá v brněnském projektu pokračovat. Místo pro jeho logistické centrum, mu už nabídla jiná města – například Ostrava a Bratislava. Amazon chce stavět co nejdříve, obsloužit z brněnského logistického centra ještě předvánoční trh. Pokud by skutečně do Brna přišel, slibuje poskytnout minimálně dva tisíce pracovních míst.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře