Reklama
reklama

Amazon má dveře do Brna znovu otevřené, radní schválili dodatek smlouvy

Brněnští radní schválili dodatek smlouvy s developerem CTP týkající se stavby logistického centra Amazonu v černovické průmyslové zóně. Dohoda počítá s tím, že firma nakoupí pozemky nutné pro vybudování sjezdu z dálnice D1. Pak je předá státu, který silnici postaví. Amazon má tedy cestu do Brna otevřenou.

Na mimořádném zasedání Rady města Brna byl dnes schválen dodatek ke smluvnímu vztahu s firmou CTP, která by měla zajistit vstup firmy Amazon na území statutárního města Brna v lokalitě Černovické terasy.

V rámci tohoto dodatku se podařilo přeformulovat veškeré sporné náležitosti týkající se vztahu mezi firmou CTP a Statutárním městem Brnem, byly odsouhlaseny právními zástupci obou stran a následně i koalice vyjádřila tomuto materiálu podporu.

„Tento materiál předložím na jednání Zastupitelstva města Brna 18. března 2014. Doufám, že toto schválení je jasný a srozumitelný signál pro všechny a hlavně pro firmu Amazon, že město Brno chce Amazon v Brně. Silný investor typu Amazon totiž může být stabilizačním prvkem a hlavně novým impulsem pro podnikatelskou sféru v Brně a neopominu ani slíbené možnosti v rámci zaměstnanosti, 1500 pracovních míst, které tato firma v budoucnu poskytne. Tato stamilionová investice je zajímavou investicí a město Brno si takovou příležitost nemůže nechat proklouznout mezi prsty," uvedl po jednání rady primátor Brna Roman Onderka.

V dodatku byl základní formulační rozpor hlavně ve fázi, jakým způsobem se firma CTP zapojí a bude spolupracovat ve výkupu pozemků na území města Brna, konkrétně při exitu na dálnici D1. "I tento problém se podařilo vyřešit a já doufám, že zastupitelé města Brna ocení tento kompromis a že ho 18. března na zasedání zastupitelstva schválí,“ dodal Onderka.

Podle Libora Šťástky z ODS už nový dodatek obsahuje výhody nejen pro Amazon a developera CTP, ale i pro město Brno. Po Amazonu chce navíc příslib, že zmíněných 1500 nových pracovních míst je určeno primárně pro obyvatele Brna a jihomoravského regionu. "Před jednáním zastupitelstva se ale musí vyjádřit i společnost Amazon, nesmí držet bobříka mlčení. Amazon by měl jasně deklarovat, komu je 1500 pracovních míst určeno. Patnáct set zaměstnaných lidí z Balkánu nevyřeší nezaměstnanost v České republice," uvedl Libor Šťástka s tím, že chápe, že legislativa v zaměstnanosti je složitá. "Je ale na Amazonu, aby si toto vyřešil, jedním z hlavních argumentů pro Amazon v Brně je právě těchto 1500 pracovních míst," dodal Šťástka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře