Reklama
reklama

Amazon má dveře do Brna znovu otevřené, radní schválili dodatek smlouvy

Brněnští radní schválili dodatek smlouvy s developerem CTP týkající se stavby logistického centra Amazonu v černovické průmyslové zóně. Dohoda počítá s tím, že firma nakoupí pozemky nutné pro vybudování sjezdu z dálnice D1. Pak je předá státu, který silnici postaví. Amazon má tedy cestu do Brna otevřenou.

Na mimořádném zasedání Rady města Brna byl dnes schválen dodatek ke smluvnímu vztahu s firmou CTP, která by měla zajistit vstup firmy Amazon na území statutárního města Brna v lokalitě Černovické terasy.

V rámci tohoto dodatku se podařilo přeformulovat veškeré sporné náležitosti týkající se vztahu mezi firmou CTP a Statutárním městem Brnem, byly odsouhlaseny právními zástupci obou stran a následně i koalice vyjádřila tomuto materiálu podporu.

„Tento materiál předložím na jednání Zastupitelstva města Brna 18. března 2014. Doufám, že toto schválení je jasný a srozumitelný signál pro všechny a hlavně pro firmu Amazon, že město Brno chce Amazon v Brně. Silný investor typu Amazon totiž může být stabilizačním prvkem a hlavně novým impulsem pro podnikatelskou sféru v Brně a neopominu ani slíbené možnosti v rámci zaměstnanosti, 1500 pracovních míst, které tato firma v budoucnu poskytne. Tato stamilionová investice je zajímavou investicí a město Brno si takovou příležitost nemůže nechat proklouznout mezi prsty," uvedl po jednání rady primátor Brna Roman Onderka.

V dodatku byl základní formulační rozpor hlavně ve fázi, jakým způsobem se firma CTP zapojí a bude spolupracovat ve výkupu pozemků na území města Brna, konkrétně při exitu na dálnici D1. "I tento problém se podařilo vyřešit a já doufám, že zastupitelé města Brna ocení tento kompromis a že ho 18. března na zasedání zastupitelstva schválí,“ dodal Onderka.

Podle Libora Šťástky z ODS už nový dodatek obsahuje výhody nejen pro Amazon a developera CTP, ale i pro město Brno. Po Amazonu chce navíc příslib, že zmíněných 1500 nových pracovních míst je určeno primárně pro obyvatele Brna a jihomoravského regionu. "Před jednáním zastupitelstva se ale musí vyjádřit i společnost Amazon, nesmí držet bobříka mlčení. Amazon by měl jasně deklarovat, komu je 1500 pracovních míst určeno. Patnáct set zaměstnaných lidí z Balkánu nevyřeší nezaměstnanost v České republice," uvedl Libor Šťástka s tím, že chápe, že legislativa v zaměstnanosti je složitá. "Je ale na Amazonu, aby si toto vyřešil, jedním z hlavních argumentů pro Amazon v Brně je právě těchto 1500 pracovních míst," dodal Šťástka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře