Reklama
reklama

Akce „You Dream We Run Brno 2014“ podpoří děti s autismem

U příležitosti prvního školního dne proběhlo 1. září 2014 v sídle Krajského úřadu Jihomoravského kraje vylosování pěti dětí s autismem, kterým nezisková organizace Modrá beruška - komunitní centrum rodičů a dětí s poruchou autistického spektra  a podpory Krajského vojenského velitelství Brno a PROAUT, spolku pro podporu osob s autismem splní jejich sny v rámci druhého ročníku čtyřiadvacetihodinového charitativního běhu „You Dream We Run BRNO 2014“.

Šťastnou pětku (Vítka Souchopa, Andrease Sedláčka, Jana Arnošta, Kamila Mikulici a Michala Mullera) vylosoval krajský radní Marek Šlapal za účasti radního Jiřího Jandy, který nad akcí převzal záštitu.

Druhý ročník charitativního běhu bude odstartován 26. září v 16 hodin v Lužáneckém parku. Akce je součástí 20. ročníku Brněnských dnů pro zdraví a bude ji doprovázet kulturně osvětový program, na kterém vystoupí herci Městského divadla Brno, kouzelník, zpěváci či tanečníci. Cílem charitativního běhu je splnit sny pěti vybraným dětem s autismem a zároveň i zvýšit povědomí o této diagnóze mezi širokou veřejností.

Této akce se mohou zúčastnit týmy o libovolném počtu běžců, kteří si budou předávat štafetu. Nemusí se jednat jen o běh, ale například o chůzi, jízdu s kočárkem nebo na koloběžce. Jednotlivé týmy se mohou registrovat přes web www.youdreamwerun.cz  a Modrá beruška bude mít otevřený tým pro veřejnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře