Reklama
reklama

Akce „You Dream We Run Brno 2014“ podpoří děti s autismem

U příležitosti prvního školního dne proběhlo 1. září 2014 v sídle Krajského úřadu Jihomoravského kraje vylosování pěti dětí s autismem, kterým nezisková organizace Modrá beruška - komunitní centrum rodičů a dětí s poruchou autistického spektra  a podpory Krajského vojenského velitelství Brno a PROAUT, spolku pro podporu osob s autismem splní jejich sny v rámci druhého ročníku čtyřiadvacetihodinového charitativního běhu „You Dream We Run BRNO 2014“.

Šťastnou pětku (Vítka Souchopa, Andrease Sedláčka, Jana Arnošta, Kamila Mikulici a Michala Mullera) vylosoval krajský radní Marek Šlapal za účasti radního Jiřího Jandy, který nad akcí převzal záštitu.

Druhý ročník charitativního běhu bude odstartován 26. září v 16 hodin v Lužáneckém parku. Akce je součástí 20. ročníku Brněnských dnů pro zdraví a bude ji doprovázet kulturně osvětový program, na kterém vystoupí herci Městského divadla Brno, kouzelník, zpěváci či tanečníci. Cílem charitativního běhu je splnit sny pěti vybraným dětem s autismem a zároveň i zvýšit povědomí o této diagnóze mezi širokou veřejností.

Této akce se mohou zúčastnit týmy o libovolném počtu běžců, kteří si budou předávat štafetu. Nemusí se jednat jen o běh, ale například o chůzi, jízdu s kočárkem nebo na koloběžce. Jednotlivé týmy se mohou registrovat přes web www.youdreamwerun.cz  a Modrá beruška bude mít otevřený tým pro veřejnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře