Reklama
reklama

43 tisíc Brňanů nezaplatilo za odpad. Za dlužníky chodí úředníci až domů

Už 88 procent částky, kterou letos město hodlá vybrat za svoz odpadu, Brňáci zaplatili. Jde o 229 milionů korun. „Poplatkovou povinnost splnilo 342 tisíc osob z celkového počtu 385 tisíc poplatníků,“ potvrdil mluvčí magistrátu Pavel Žára s upozornil , že 43 tisíc lidí, kteří poplatek nezaplatili, se vystavuje možnosti zvýšení nedoplatku o exekuční řízení až na jeho trojnásobek.

Za svoz odpadu zaplatí Brňáci letos 259 milionu korun. Tedy pokud zaplatí všichni. A nutno podotknout, že městu se vymáhání poplatků daří. Město jako správce poplatku může vést v rámci přenesené působnosti exekuční řízení na důchody, sociální dávky, mzdy, účty a podává návrhy na výkon rozhodnutí prodejem movitých věcí k městskému soudu, stejně jako přihlášky do insolvenčního řízení ke krajskému soudu.

„Od opomenutí úhradu řádně a včas zaplatit přes vyměření s navýšením až k exekučnímu řízení, které vede správce poplatku, může uběhnout jen několik měsíců,“ upozornil Žára.

Každoročně tak město provede až desítky tisíc exekucí s přínosem kolem 8 milionů korun. Poplatníkovi se tak nedoplatek na místním poplatku navýší o exekuční náklady.

V letošním roce se zaměstnanci správce poplatku zaměří také na provádění mobiliárních exekucí a místních šetření, kdy dlužník může uhradit své nedoplatky na místě. „Upozorňujeme na to, že se zaměstnanci musí prokázat služebním průkazem a o úhradě vydat řádně vyplněný příjmový doklad. V  červenci bylo v rámci mobiliárních exekucí vybráno na místě od dlužníků celkem 26 tisíc korun,“ dodal Žára.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Komentáře