Reklama
reklama

43 tisíc Brňanů nezaplatilo za odpad. Za dlužníky chodí úředníci až domů

Už 88 procent částky, kterou letos město hodlá vybrat za svoz odpadu, Brňáci zaplatili. Jde o 229 milionů korun. „Poplatkovou povinnost splnilo 342 tisíc osob z celkového počtu 385 tisíc poplatníků,“ potvrdil mluvčí magistrátu Pavel Žára s upozornil , že 43 tisíc lidí, kteří poplatek nezaplatili, se vystavuje možnosti zvýšení nedoplatku o exekuční řízení až na jeho trojnásobek.

Za svoz odpadu zaplatí Brňáci letos 259 milionu korun. Tedy pokud zaplatí všichni. A nutno podotknout, že městu se vymáhání poplatků daří. Město jako správce poplatku může vést v rámci přenesené působnosti exekuční řízení na důchody, sociální dávky, mzdy, účty a podává návrhy na výkon rozhodnutí prodejem movitých věcí k městskému soudu, stejně jako přihlášky do insolvenčního řízení ke krajskému soudu.

„Od opomenutí úhradu řádně a včas zaplatit přes vyměření s navýšením až k exekučnímu řízení, které vede správce poplatku, může uběhnout jen několik měsíců,“ upozornil Žára.

Každoročně tak město provede až desítky tisíc exekucí s přínosem kolem 8 milionů korun. Poplatníkovi se tak nedoplatek na místním poplatku navýší o exekuční náklady.

V letošním roce se zaměstnanci správce poplatku zaměří také na provádění mobiliárních exekucí a místních šetření, kdy dlužník může uhradit své nedoplatky na místě. „Upozorňujeme na to, že se zaměstnanci musí prokázat služebním průkazem a o úhradě vydat řádně vyplněný příjmový doklad. V  červenci bylo v rámci mobiliárních exekucí vybráno na místě od dlužníků celkem 26 tisíc korun,“ dodal Žára.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře