Reklama
reklama

Zvuky z technického muzea mají návštěvníci nově i v mobilu

Technické muzeum Brno představilo novou mobilní aplikaci, pomocí níž mohou všichni návštěvníci muzea nechat rozeznít nejrůznější hrací skříňky, flašinety, pianoly, znělkostroje či dokonce orchestrion.

Nová aplikace má nabídnout pestřejší zážitek z návštěvy muzea. Navíc je dostupná zdarma. „Technické muzeum v Brně, přestože se jedná především o historické muzeum, se snaží jít s dobou i se současnou technologií. Proto máme multimediální mobilní aplikaci představující zblízka jednu ze stálých expozic zvanou Salon mechanické hudby,“ uvedla mluvčí muzea Klára Havlíčková.

Salon mechanické hudby představuje sbírku mechanických hracích strojků charakteristických emotivní zdobností, precizní hodinářskou i uměleckou řezbářskou prací a jemnomechanickým zpracováním materiálů. Tato expozice zanese návštěvníka doslova do minulosti za poslechu nezaměnitelných písní a nostalgických melodií. „Je krásné, že nové technologie umožňují návštěvníkovi okamžitě přehrát a na vlastní uši slyšet ty kouzelné melodie, které hrací stroje vydávají,“ říká o nové aplikaci kurátor Technického muzea v Brně Petr Nekuža, který se o celou sbírku stará. A dále dodává, že mobilní aplikace má představovat jakousi ochutnávku, a doufá, že si návštěvníci přijdou tyto unikátní hrací strojky prohlédnout také zblízka na vlastní oči.

Součástí aplikace je i seznam externích technických památek Technického muzea v Brně, který má pomocí mapky, fotografií a užitečných informací motivovat návštěvníky k dalším výletům po Moravě. Novou aplikaci si mohou návštěvníci stáhnout zcela zdarma do svých „chytrých“ telefonů nebo tabletů.

Aplikaci pro Technické muzeum v Brně připravila brněnská společnost LWi, která se zabývá právě vývojem mobilních aplikací. „Již od samého zveřejnění aplikace přichází do muzea příznivé ohlasy ze stran uživatelů,“ dodala Havlíčková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře