Reklama
reklama

Zvuky z technického muzea mají návštěvníci nově i v mobilu

Technické muzeum Brno představilo novou mobilní aplikaci, pomocí níž mohou všichni návštěvníci muzea nechat rozeznít nejrůznější hrací skříňky, flašinety, pianoly, znělkostroje či dokonce orchestrion.

Nová aplikace má nabídnout pestřejší zážitek z návštěvy muzea. Navíc je dostupná zdarma. „Technické muzeum v Brně, přestože se jedná především o historické muzeum, se snaží jít s dobou i se současnou technologií. Proto máme multimediální mobilní aplikaci představující zblízka jednu ze stálých expozic zvanou Salon mechanické hudby,“ uvedla mluvčí muzea Klára Havlíčková.

Salon mechanické hudby představuje sbírku mechanických hracích strojků charakteristických emotivní zdobností, precizní hodinářskou i uměleckou řezbářskou prací a jemnomechanickým zpracováním materiálů. Tato expozice zanese návštěvníka doslova do minulosti za poslechu nezaměnitelných písní a nostalgických melodií. „Je krásné, že nové technologie umožňují návštěvníkovi okamžitě přehrát a na vlastní uši slyšet ty kouzelné melodie, které hrací stroje vydávají,“ říká o nové aplikaci kurátor Technického muzea v Brně Petr Nekuža, který se o celou sbírku stará. A dále dodává, že mobilní aplikace má představovat jakousi ochutnávku, a doufá, že si návštěvníci přijdou tyto unikátní hrací strojky prohlédnout také zblízka na vlastní oči.

Součástí aplikace je i seznam externích technických památek Technického muzea v Brně, který má pomocí mapky, fotografií a užitečných informací motivovat návštěvníky k dalším výletům po Moravě. Novou aplikaci si mohou návštěvníci stáhnout zcela zdarma do svých „chytrých“ telefonů nebo tabletů.

Aplikaci pro Technické muzeum v Brně připravila brněnská společnost LWi, která se zabývá právě vývojem mobilních aplikací. „Již od samého zveřejnění aplikace přichází do muzea příznivé ohlasy ze stran uživatelů,“ dodala Havlíčková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře