Reklama
reklama

Zvuky z technického muzea mají návštěvníci nově i v mobilu

Technické muzeum Brno představilo novou mobilní aplikaci, pomocí níž mohou všichni návštěvníci muzea nechat rozeznít nejrůznější hrací skříňky, flašinety, pianoly, znělkostroje či dokonce orchestrion.

Nová aplikace má nabídnout pestřejší zážitek z návštěvy muzea. Navíc je dostupná zdarma. „Technické muzeum v Brně, přestože se jedná především o historické muzeum, se snaží jít s dobou i se současnou technologií. Proto máme multimediální mobilní aplikaci představující zblízka jednu ze stálých expozic zvanou Salon mechanické hudby,“ uvedla mluvčí muzea Klára Havlíčková.

Salon mechanické hudby představuje sbírku mechanických hracích strojků charakteristických emotivní zdobností, precizní hodinářskou i uměleckou řezbářskou prací a jemnomechanickým zpracováním materiálů. Tato expozice zanese návštěvníka doslova do minulosti za poslechu nezaměnitelných písní a nostalgických melodií. „Je krásné, že nové technologie umožňují návštěvníkovi okamžitě přehrát a na vlastní uši slyšet ty kouzelné melodie, které hrací stroje vydávají,“ říká o nové aplikaci kurátor Technického muzea v Brně Petr Nekuža, který se o celou sbírku stará. A dále dodává, že mobilní aplikace má představovat jakousi ochutnávku, a doufá, že si návštěvníci přijdou tyto unikátní hrací strojky prohlédnout také zblízka na vlastní oči.

Součástí aplikace je i seznam externích technických památek Technického muzea v Brně, který má pomocí mapky, fotografií a užitečných informací motivovat návštěvníky k dalším výletům po Moravě. Novou aplikaci si mohou návštěvníci stáhnout zcela zdarma do svých „chytrých“ telefonů nebo tabletů.

Aplikaci pro Technické muzeum v Brně připravila brněnská společnost LWi, která se zabývá právě vývojem mobilních aplikací. „Již od samého zveřejnění aplikace přichází do muzea příznivé ohlasy ze stran uživatelů,“ dodala Havlíčková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře