Reklama
reklama

Vražda v Ivanovicích: Prokurátor je pro vydání Dahlgrena z USA do České republiky

Americký prokuratur souhlasí s tím, aby byl Kevin Dahlgren, podezřelý ze čtyřnásobné vraždy v Brně Ivanovicích, vydán do České republiky. Podle informací České televize nemá státní zástupce námitek proti žádosti, která dorazila od tuzemských policistů. O tom, jestli nakonec Dahlgren stane před českou justicí, začne americký soud rozhodovat zítra.

"Češi předložili přesvědčivé důkazy, že Dahlgren čtyři členy rodiny zavraždil zvlášť brutálním způsobem," cituje zpravodaj ČT ve Washingtonu Martin Řezníček stanovisko prokuratury. Pokud by státní zástupce s vydáním nesouhlasil, byly by šance dostat Dahlgrena do Česka omezené.

Zda verdikt padne hned ve čtvrtek, není jasné. Líčení bude řídit soudce Ivan Denis. Konečné slovo bude mít americký ministr zahraničí John Kerry, tento krok je ale jen formální.

Žádost o vydání Dahlgrena do Česka předalo ministerstvo spravedlnosti České republiky americkým úřadům v polovině července. Dvacetiletý Dahlgren je obviněný z vraždy čtyř příbuzných v Brně-Ivanovicích, kde údajně usmrtil svou sestřenici, jejího manžela a jejich dva syny. Motiv činu není známý. Dahlgren si následně vzal taxi z Brna na letiště do Vídně a odletěl domů do USA. Během letu na něj byl v České republice vydán zatykač. Na jeho základě ho pak 23. května americká FBI zadržela po příletu na letiště ve Washingtonu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře