Reklama
reklama

Vražda v Ivanovicích: Prokurátor je pro vydání Dahlgrena z USA do České republiky

Americký prokuratur souhlasí s tím, aby byl Kevin Dahlgren, podezřelý ze čtyřnásobné vraždy v Brně Ivanovicích, vydán do České republiky. Podle informací České televize nemá státní zástupce námitek proti žádosti, která dorazila od tuzemských policistů. O tom, jestli nakonec Dahlgren stane před českou justicí, začne americký soud rozhodovat zítra.

"Češi předložili přesvědčivé důkazy, že Dahlgren čtyři členy rodiny zavraždil zvlášť brutálním způsobem," cituje zpravodaj ČT ve Washingtonu Martin Řezníček stanovisko prokuratury. Pokud by státní zástupce s vydáním nesouhlasil, byly by šance dostat Dahlgrena do Česka omezené.

Zda verdikt padne hned ve čtvrtek, není jasné. Líčení bude řídit soudce Ivan Denis. Konečné slovo bude mít americký ministr zahraničí John Kerry, tento krok je ale jen formální.

Žádost o vydání Dahlgrena do Česka předalo ministerstvo spravedlnosti České republiky americkým úřadům v polovině července. Dvacetiletý Dahlgren je obviněný z vraždy čtyř příbuzných v Brně-Ivanovicích, kde údajně usmrtil svou sestřenici, jejího manžela a jejich dva syny. Motiv činu není známý. Dahlgren si následně vzal taxi z Brna na letiště do Vídně a odletěl domů do USA. Během letu na něj byl v České republice vydán zatykač. Na jeho základě ho pak 23. května americká FBI zadržela po příletu na letiště ve Washingtonu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře