Reklama
reklama

Vítěz superfinále Merkur perFEKT Challenge je tým z Brna

V laboratořích Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně superfinále soutěže Merkur perFEKT Challenge určené čtyřčlenným středoškolským týmům. Vítězem letošní soutěže se stal tým Maxwellovo stříbrné kladivo z Gymnázia Vídeňská.

Soutěž navazuje na dvouletý úspěšný pilotní provoz soutěže se stavebnicí Merkur, a ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že účastníci soutěže si v prvé řadě hrají, rozvíjejí zde v prvé řadě své schopnosti „bastlení“ a znalosti elektrotechniky a programování.

Soutěž nabídla 5 různých témat řešení v rámci listopadového kola, které si soutěžící týmy vybíraly při registraci do soutěže: Automatizovaná třídička odpadů, Kresba čtyřlístku pomocí robotické ruky, Samohybný pásovec s dálkovým rádiovým ovládáním, Závod se sluncem a Autonomní pásový dopravní prostředek.

O velký putovní pohár v úterním superfinále se utkali vítězové uvedených 5 témat:

Bez R(oz)UMU (Střední průmyslová škola Trutnov)

Maxwellovo stříbrné kladivo (Gymnázium Vídeňská Brno)

Mechatronici (Střední odborná škola a střední odborné učiliště Lanškroun)

Neprůbojný Graviton (Střední škola a vyšší odborná škola Aplikované kybernetiky Hradec Králové)

Nový Jiřík (Gymnázium Boskovice)

Celkový vítěz dnešního superfinále se stal  na jeden rok vlastníkem putovního poháru pro celkového vítěze soutěže.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře