Reklama
reklama

VIDEO: V tunelu na brněnském okruhu nefungovalo výstražné značení

Brno se potýká s prázdninovými uzavírkami. Na mnoha místech je kvůli opravám ulic omezena rychlost jízdy. Složitá je situace nejen ve městě, ale i na Velkém městském okruhu. Ten je v jednom směru u Tomkova náměstí uzavřen.  A právě v tunelech na okruhu čekají na řidiče nejzáludnější problémy: rychlost snížená na 40 a také nefungující dopravní značení.

Redaktoři novin CENTRUM news projeli „tunelovou část trasy“ Velkého městského okruhu v ranních hodinách. Sledovali značení upozorňující na komplikace v dopravě. Nerespektování dopravního značení v tunelech je totiž velmi závažným problémem, protože rychlá jízda v tunelu může způsobit komplikovanou dopravní nehodu.

V Pisáreckém tunelu byla v ranních hodinách omezena rychlost na 40 kilometrů v hodině. Z pochopitelných důvodů: po výjezdu z tunelu se musí řidič „vmáčknout“ do kolony aut u ústí Žabovřeské ulice. V Pisáreckém tunelu ale blikají upozornění na kolony za tunelem, řidič proto ví, co se děje.

Také před Královopolským tunelem byla ve čtvrtek ráno rychlost omezena na 40. Ovšem tam zbytečně. Tunel byl průjezdný bez problémů, za tunelem byly křižovatky a napojení se ve směru na Olomouc volné.

Jiná situace byla v 8 hodin ráno u nejstaršího z brněnských tunelů – u Husovického tunelu. Žádné omezení, povolená 60 kilometrová rychlost jízdy a žádné výstražné značení. Přitom hned za ním, na Tomkově náměstí, je jeden jízdní pruh uzavřen a v místě se tvoří kolony. Pro řidiče asi neexistuje nic nepříjemnějšího, než v koloně zastavit uprostřed tunelu a vědět, že v celém tunelu svítí zelené šipky, které řidičům signalizují, že je tunel volný. Právě taková situace v Husovickém tunelu nastala.  

Dispečeři střediska parkovacích automatů, tunelů a světelné signalizace společnosti Brněnské komunikace, kteří sledují situaci v tunelech, by měli na aktuální problémy v dopravě v tunelech reagovat rychleji. Zvlášť v úseku, který patří mezi nejvytíženější v Brně. U Tomkova náměstí, nad Husovickým tunelem, totiž denně projede průměrně 47 tisíc vozidel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře