Reklama
reklama

VIDEO: V tunelu na brněnském okruhu nefungovalo výstražné značení

Brno se potýká s prázdninovými uzavírkami. Na mnoha místech je kvůli opravám ulic omezena rychlost jízdy. Složitá je situace nejen ve městě, ale i na Velkém městském okruhu. Ten je v jednom směru u Tomkova náměstí uzavřen.  A právě v tunelech na okruhu čekají na řidiče nejzáludnější problémy: rychlost snížená na 40 a také nefungující dopravní značení.

Redaktoři novin CENTRUM news projeli „tunelovou část trasy“ Velkého městského okruhu v ranních hodinách. Sledovali značení upozorňující na komplikace v dopravě. Nerespektování dopravního značení v tunelech je totiž velmi závažným problémem, protože rychlá jízda v tunelu může způsobit komplikovanou dopravní nehodu.

V Pisáreckém tunelu byla v ranních hodinách omezena rychlost na 40 kilometrů v hodině. Z pochopitelných důvodů: po výjezdu z tunelu se musí řidič „vmáčknout“ do kolony aut u ústí Žabovřeské ulice. V Pisáreckém tunelu ale blikají upozornění na kolony za tunelem, řidič proto ví, co se děje.

Také před Královopolským tunelem byla ve čtvrtek ráno rychlost omezena na 40. Ovšem tam zbytečně. Tunel byl průjezdný bez problémů, za tunelem byly křižovatky a napojení se ve směru na Olomouc volné.

Jiná situace byla v 8 hodin ráno u nejstaršího z brněnských tunelů – u Husovického tunelu. Žádné omezení, povolená 60 kilometrová rychlost jízdy a žádné výstražné značení. Přitom hned za ním, na Tomkově náměstí, je jeden jízdní pruh uzavřen a v místě se tvoří kolony. Pro řidiče asi neexistuje nic nepříjemnějšího, než v koloně zastavit uprostřed tunelu a vědět, že v celém tunelu svítí zelené šipky, které řidičům signalizují, že je tunel volný. Právě taková situace v Husovickém tunelu nastala.  

Dispečeři střediska parkovacích automatů, tunelů a světelné signalizace společnosti Brněnské komunikace, kteří sledují situaci v tunelech, by měli na aktuální problémy v dopravě v tunelech reagovat rychleji. Zvlášť v úseku, který patří mezi nejvytíženější v Brně. U Tomkova náměstí, nad Husovickým tunelem, totiž denně projede průměrně 47 tisíc vozidel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře