Reklama
reklama

Veteráni pojedou v Soběšicích tradiční jízdu do vrchu

Na tři sta vozidel starších ročníků výroby včetně předválečných kousků, motocykly Rudge, sajdkáry i tříkolky, historické vozy značek Tatra, Aero, Norton a dalších – zkrátka přehlídku starých, ale krásných motorových vozidel uvidí diváci tradiční jízdy do vrchu Brno-Soběšice, která se koná v sobotu 21. září. Odstartuje v 11 hodin z centra Kociánka.

„Trasa je skoro původní, jak se tady jezdilo od roku 1924, “ uvedl Karel Kupka, spoluorganizátor jízdy. „Vozidla pojedou asi tři a půl kilometru a skončí těsně před Soběšicemi,“ vysvětlil.

Závodu se zúčastní posádky s automobily vyrobenými do roku 1939 i konstrukcí pokračujících v dalších letech a čtyřtaktní motocykly do roku výroby 1965. Pořadatelé udělí čestné ceny za nejzajímavější vozidlo, na nejlépe zrenovovaný automobil i motocykl, za nejvzdálenějšího motocyklistu, který přijel po vlastní ose, za nejstarší vozidlo i za nejstaršího řidiče. Hodnotí se rovněž vizuální dojem: je vypsána cena za nejstylovější posádku, za nejelegantnější dámu závodu a mnoho dalších.
„Není to v pravém slova smyslu závod,“ upozornil Karel Kupka, „jde spíše o společenskou událost, na které se sejde spousta fanoušků a celebrit,“ uvedl. Čas, kterého vozidla po průjezdu trati dosáhnou, tedy nehraje velkou roli. „Jo to v podstatě přehlídka historických strojů, při které chceme vzbudit atmosféru minulých dob,“ řekl Karel Kupka.

Na prvorepublikovou tradici navázal organizátor jízdy Veteran Automoto Club Brno už v roce 1974, kdy se na čas jízdy obnovily. Od roku 1999 už soběšické jízdy do vrchu pořádá pravidelně každý rok.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře