Reklama
reklama

Večer se opět uzavře jeden tubus tunelu v Husovicích

Nového povrchu, který má mít protismykové vlastnosti, se dočká i druhý tubus Husovického tunelu v Brně. Pro řidiče to ale znamená jedinné. Tunel bude opět - po čtrnácti dnech - uzavřen, tentokrát to bude tubus B - klesající ve směru Olomouc, Židenice. 

Tubus B (tj. klesající ve směru Olomouc, Židenice) bude od pátečního večera (25. dubna od 20.00 hod) uzavřen. Důvodem jsou práce na pokládce nové obrusné vrstvy vozovky pro zajištění protismykových vlastností tunelové vozovky. Úplná uzavírka tunelové trouby směr Olomouc potrvá do úterního rána (tj. 29. dubna do 06.00 hod). Následovat budou dvě uzavírky ve večerních a nočních hodinách (vždy od 21.00 hod do 05.00 hod) z důvodu pravidelné údržby a čištění tunelu.

Při uzavírce tubusu B Husovického tunelu bude silniční provoz ve směru Olomouc  (Židenice) odkloněn ze silnice I/42 (z ulice Porgesovy) na třídu Generála Píky a levým odbočením do ulice Provazníkovy. Objízdná trasa vede dále přímo ulicí Provazníkovou přes křižovatku s ulicí Merhautovou a před Tomkovým náměstím bude silniční provoz přiveden zpět na silnici I/42.

Tradiční objížďka přes ul. Merhautovu nemůže být plně využita a vyznačena jako objízdná trasa tunelu z důvodu provádění stavebních prací v ulici Merhautova, kde se realizuje oprava vodovodu a vozovka je zde částečně uzavřena. Poslední výjezd z ulice Porgesovy před Husovickým tunelem (tj. rampa Sládkova s výjezdem na ulici Merhautovu) však bude po celou dobu uzavírky otevřen.

"Žádáme řidiče o trpělivost při cestování. Komplikace v podobě kongescí dopravy a s tím související zdržení lze očekávat zejména v ranní a odpolední dopravní špičce v pondělí 28. dubna. V dalších pracovních dnech již bude tunel v denní dobu otevřen," uvedla mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře