Reklama
reklama

Večer se opět uzavře jeden tubus tunelu v Husovicích

Nového povrchu, který má mít protismykové vlastnosti, se dočká i druhý tubus Husovického tunelu v Brně. Pro řidiče to ale znamená jedinné. Tunel bude opět - po čtrnácti dnech - uzavřen, tentokrát to bude tubus B - klesající ve směru Olomouc, Židenice. 

Tubus B (tj. klesající ve směru Olomouc, Židenice) bude od pátečního večera (25. dubna od 20.00 hod) uzavřen. Důvodem jsou práce na pokládce nové obrusné vrstvy vozovky pro zajištění protismykových vlastností tunelové vozovky. Úplná uzavírka tunelové trouby směr Olomouc potrvá do úterního rána (tj. 29. dubna do 06.00 hod). Následovat budou dvě uzavírky ve večerních a nočních hodinách (vždy od 21.00 hod do 05.00 hod) z důvodu pravidelné údržby a čištění tunelu.

Při uzavírce tubusu B Husovického tunelu bude silniční provoz ve směru Olomouc  (Židenice) odkloněn ze silnice I/42 (z ulice Porgesovy) na třídu Generála Píky a levým odbočením do ulice Provazníkovy. Objízdná trasa vede dále přímo ulicí Provazníkovou přes křižovatku s ulicí Merhautovou a před Tomkovým náměstím bude silniční provoz přiveden zpět na silnici I/42.

Tradiční objížďka přes ul. Merhautovu nemůže být plně využita a vyznačena jako objízdná trasa tunelu z důvodu provádění stavebních prací v ulici Merhautova, kde se realizuje oprava vodovodu a vozovka je zde částečně uzavřena. Poslední výjezd z ulice Porgesovy před Husovickým tunelem (tj. rampa Sládkova s výjezdem na ulici Merhautovu) však bude po celou dobu uzavírky otevřen.

"Žádáme řidiče o trpělivost při cestování. Komplikace v podobě kongescí dopravy a s tím související zdržení lze očekávat zejména v ranní a odpolední dopravní špičce v pondělí 28. dubna. V dalších pracovních dnech již bude tunel v denní dobu otevřen," uvedla mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře