Reklama
reklama

Večer se opět uzavře jeden tubus tunelu v Husovicích

Nového povrchu, který má mít protismykové vlastnosti, se dočká i druhý tubus Husovického tunelu v Brně. Pro řidiče to ale znamená jedinné. Tunel bude opět - po čtrnácti dnech - uzavřen, tentokrát to bude tubus B - klesající ve směru Olomouc, Židenice. 

Tubus B (tj. klesající ve směru Olomouc, Židenice) bude od pátečního večera (25. dubna od 20.00 hod) uzavřen. Důvodem jsou práce na pokládce nové obrusné vrstvy vozovky pro zajištění protismykových vlastností tunelové vozovky. Úplná uzavírka tunelové trouby směr Olomouc potrvá do úterního rána (tj. 29. dubna do 06.00 hod). Následovat budou dvě uzavírky ve večerních a nočních hodinách (vždy od 21.00 hod do 05.00 hod) z důvodu pravidelné údržby a čištění tunelu.

Při uzavírce tubusu B Husovického tunelu bude silniční provoz ve směru Olomouc  (Židenice) odkloněn ze silnice I/42 (z ulice Porgesovy) na třídu Generála Píky a levým odbočením do ulice Provazníkovy. Objízdná trasa vede dále přímo ulicí Provazníkovou přes křižovatku s ulicí Merhautovou a před Tomkovým náměstím bude silniční provoz přiveden zpět na silnici I/42.

Tradiční objížďka přes ul. Merhautovu nemůže být plně využita a vyznačena jako objízdná trasa tunelu z důvodu provádění stavebních prací v ulici Merhautova, kde se realizuje oprava vodovodu a vozovka je zde částečně uzavřena. Poslední výjezd z ulice Porgesovy před Husovickým tunelem (tj. rampa Sládkova s výjezdem na ulici Merhautovu) však bude po celou dobu uzavírky otevřen.

"Žádáme řidiče o trpělivost při cestování. Komplikace v podobě kongescí dopravy a s tím související zdržení lze očekávat zejména v ranní a odpolední dopravní špičce v pondělí 28. dubna. V dalších pracovních dnech již bude tunel v denní dobu otevřen," uvedla mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře