Reklama
reklama

V Králově Poli svítí nové lampy v parcích a na přechody pro chodce

Chodníky kolem hřišť v Králově Poli mají nové osvětlení, světlo bude v této městské části Brna i na dalších třech přechodech pro chodce.

Ve spolupráci se správcem veřejného osvětlení, jímž jsou Technické sítě Brno,bylo v městské části Brno – Královo Pole rozšířeno veřejné osvětlení ve dvou veřejností hojně využívaných lokalitách. První z nich je prostor u hřiště Kolečko. Hřiště bylo v nové podobě otevřeno pro veřejnost v červnu loňského roku. Nové osvětlené je umístěno podél chodníku vedoucího kolem hřiště.

V parku na Kartouzské pak byl v jeho horní části osvětlen chodník směrem k nově zbudovanému parkourovému hřišti, které bylo slavnostně otevřeno v září 2013. "Náklady na nové osvětlení byly hrazeny z rozpočtu městské části a dosáhly 514 tisíc korun," upřesnila mluvčí radnice Olga Pelcová.

V podzimních měsících bude navíc na náklady městské  části provedeno nasvětlení přechodů na Slovanském náměstí - spojky z ulic ulic Charvatská a Srbská k budově ZŠ Slovanské náměstí - a na Palackého třídě směrem k ulici Boženy Němcové - spojka k nákupnímu centru Lidl. Předpokládaná výše celkových nákladů činí 178 tisíc korun.

V loňském roce byl také nasvětlen přechod v ulici Botanická – spojnice mezi zastávkou MHD a  budovou ZŠ a Gymnázia Ludvíka Daňka v ulici Botanická.

"Současně s již uskutečnitelnými nasvíceními přechodů a ulic městská část připravuje další návrhy na nasvětlení přechodů v roce 2014," dodala mluvčí Pelcová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře