Reklama
reklama

V Králově Poli svítí nové lampy v parcích a na přechody pro chodce

Chodníky kolem hřišť v Králově Poli mají nové osvětlení, světlo bude v této městské části Brna i na dalších třech přechodech pro chodce.

Ve spolupráci se správcem veřejného osvětlení, jímž jsou Technické sítě Brno,bylo v městské části Brno – Královo Pole rozšířeno veřejné osvětlení ve dvou veřejností hojně využívaných lokalitách. První z nich je prostor u hřiště Kolečko. Hřiště bylo v nové podobě otevřeno pro veřejnost v červnu loňského roku. Nové osvětlené je umístěno podél chodníku vedoucího kolem hřiště.

V parku na Kartouzské pak byl v jeho horní části osvětlen chodník směrem k nově zbudovanému parkourovému hřišti, které bylo slavnostně otevřeno v září 2013. "Náklady na nové osvětlení byly hrazeny z rozpočtu městské části a dosáhly 514 tisíc korun," upřesnila mluvčí radnice Olga Pelcová.

V podzimních měsících bude navíc na náklady městské  části provedeno nasvětlení přechodů na Slovanském náměstí - spojky z ulic ulic Charvatská a Srbská k budově ZŠ Slovanské náměstí - a na Palackého třídě směrem k ulici Boženy Němcové - spojka k nákupnímu centru Lidl. Předpokládaná výše celkových nákladů činí 178 tisíc korun.

V loňském roce byl také nasvětlen přechod v ulici Botanická – spojnice mezi zastávkou MHD a  budovou ZŠ a Gymnázia Ludvíka Daňka v ulici Botanická.

"Současně s již uskutečnitelnými nasvíceními přechodů a ulic městská část připravuje další návrhy na nasvětlení přechodů v roce 2014," dodala mluvčí Pelcová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře