Reklama
reklama

V Králově Poli svítí nové lampy v parcích a na přechody pro chodce

Chodníky kolem hřišť v Králově Poli mají nové osvětlení, světlo bude v této městské části Brna i na dalších třech přechodech pro chodce.

Ve spolupráci se správcem veřejného osvětlení, jímž jsou Technické sítě Brno,bylo v městské části Brno – Královo Pole rozšířeno veřejné osvětlení ve dvou veřejností hojně využívaných lokalitách. První z nich je prostor u hřiště Kolečko. Hřiště bylo v nové podobě otevřeno pro veřejnost v červnu loňského roku. Nové osvětlené je umístěno podél chodníku vedoucího kolem hřiště.

V parku na Kartouzské pak byl v jeho horní části osvětlen chodník směrem k nově zbudovanému parkourovému hřišti, které bylo slavnostně otevřeno v září 2013. "Náklady na nové osvětlení byly hrazeny z rozpočtu městské části a dosáhly 514 tisíc korun," upřesnila mluvčí radnice Olga Pelcová.

V podzimních měsících bude navíc na náklady městské  části provedeno nasvětlení přechodů na Slovanském náměstí - spojky z ulic ulic Charvatská a Srbská k budově ZŠ Slovanské náměstí - a na Palackého třídě směrem k ulici Boženy Němcové - spojka k nákupnímu centru Lidl. Předpokládaná výše celkových nákladů činí 178 tisíc korun.

V loňském roce byl také nasvětlen přechod v ulici Botanická – spojnice mezi zastávkou MHD a  budovou ZŠ a Gymnázia Ludvíka Daňka v ulici Botanická.

"Současně s již uskutečnitelnými nasvíceními přechodů a ulic městská část připravuje další návrhy na nasvětlení přechodů v roce 2014," dodala mluvčí Pelcová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře