Reklama
reklama

V Brně začala speciální olympiáda. Oheň zapálila Jarmila Kratochvílová

Nejdéle úřadující světová rekordmanka v lehké atletice, běžkyně Jarmila Kratochvílová byla spolufinišmankou štafety, která v pondělí 30. června 2014 zapálením ohně zahájila hry 11. České speciální olympiády v Brně.

Klání v atletice, volejbalu, moderní gymnastice, kopané, stolním tenisu, cyklistice, plavání, bocce a přizpůsobených sportech se na sportovištích Vysokého učení technického pod Palackého vrchem účastní 431 sportovců z 63 klubů z celé ČR, dalších bezmála 300 lidí čítá doprovod soutěžících.

„Hry jsou spojeny s nominačními závody pro účast na světových letních hrách, které se uskuteční v roce 2015 v Los Angeles,“ řekla národní ředitelka Hnutí speciálních olympiád Martina Středová.

Hry jsou největší letošní sportovní akci Českého hnutí speciálních olympiád. Významu národních her odpovídalo i slavnostní zahájení, při kterém defilovali všichni zúčastění sportovci s intelektuálním postižením. Po složení slibu, vztyčení vlajek a zpívané hymně se sportovci aktivně zúčastnili kulturního programu - v jeho rámci vystoupil písničkář František Nedvěd ml. a šestnáctinásobná držitelka Českého slavíka Lucie Bílá - oba bez nároku na honorář.

Samotný sportovní program se v Brně uskuteční 1. a 2. července.

Autor: Jiří Nováček

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře