Reklama
reklama

Úprava tramvajové tratě do Líšně a stavba záchytného parkoviště bude stát 300 milionů

Do Líšně a z Líšně by lidé tramvají mohli za pár let jezdit rychleji. Za 300 milionů korun chce Brno nechat přeložit současnou linku tramvaje číslo 8 u křižovatky Olomoucké a Ostravské ulice. Zároveň by tam také mohlo vzniknout parkoviště Park and Ride, což by ulevilo dopravě v centru města. Brněnští radní zatím schválili vypracování investičního záměru na tuto stavbu.

Podle náměstka primátora Roberta Kotziana město už od devadesátých let let uvažuje o přeložení tratě tramvají podél ulic Olomoucká a Ostravská, kde v současné době vozy městské hromadné dopravy uhýbají mezi zástavbu rodinných domků. „V místě, kde tramvaj zahýbá u První brněnské strojírny z Olomoucké na Životského, povede trať dále podél Olomoucké a Ostravské a na trasu osmičky se napojí u židovského hřbitova. Vznikne tak přímá vazba na parkoviště, které se postaví v místech dnešních autobazarů," uvedl Kotzian. Zanikne tak tramvajový úsek v Nezamyslově ulici, trať do Juliánova ale zůstane zachovaná. Stavět se ale, vzhledem k době potřebné na přípravu projektu, nezačne dřív, než v roce 2020. Počítá se s investicí 300 milionů korun, 223 milionů bude stát přeložka tramvajové tratě a nejméně 75 milionů je určeno na výkup pozemků.

Plánované budoucí parkoviště Park and Ride, které v místě vznikne, bude mít dobré napojení na dálnici ze severu a výborné napojení na MHD. „Považuji za rozumné, abychom nyní přípravu těchto projektů zahájili, protože v budoucnu mají být z Evropské unie podporované stavby pro kolejovou dopravu. Je třeba mít projekt nachystaný, abychom pak mohli peníze okamžitě čerpat,“ dodal Kotzian s tím, že stavbu nové tratě, která povede podél železniční tratě, bude také potřeba koordinovat s přestavbou železničního uzlu v Brně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře