Reklama
reklama

U smyčky v Obřanech, na začátku cyklostezky, se budou stavět parkovací místa

Na konečné tramvaje číslo 4 v brněnských Obřanech vystoupil alespoň jednou snad každý Brňan. Z tohoto místa se dá totiž vyjet na kole nebo vyjít na procházku údolím řeky Svitavy směrem na Babice, Bílovice a Adamov. U konečné ale jen těžko zaparkujete autem, a to se nyní město rozhodlo změnit.

Téměř za sedm milionů korun vzniknou poblíž smyčky v Obřanech parkovací místa a nové chodníky. Rada města souhlasila se zpracováním investičního záměru. „Vylepší se tak situace v Obřanech okolo smyčky. Vždyť mnoho lidí využívá tohoto místa jako výchozího k výletům a cyklovýletům,“ uvedl náměstek primátora Robert Kotzian.

Cyklisté, turisté i in-line bruslaři tuto změnu vítají. "Začátek trasy je v Babické ulici. Bohužel přímo tam je zákaz stání, takže autovětšinou parkuji na konci Obřanské ulice přímo pod železničním mostem. Nové parkování určitě využiji," uvedl Zdeněk Hrubý.

Cyklostezka vedoucí po levém břehu řeky Svitavy z brněnských Obřan mezi obcí Bílovice, je součástí mezinárodního cyklokoridoru mezi Krakovem a Vídní nazvaného Jantarová stezka. Cyklisté ji označují jako atraktivní trasu od občerstvení na začátku k hospodě na konci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře