Reklama
reklama

U smyčky v Obřanech, na začátku cyklostezky, se budou stavět parkovací místa

Na konečné tramvaje číslo 4 v brněnských Obřanech vystoupil alespoň jednou snad každý Brňan. Z tohoto místa se dá totiž vyjet na kole nebo vyjít na procházku údolím řeky Svitavy směrem na Babice, Bílovice a Adamov. U konečné ale jen těžko zaparkujete autem, a to se nyní město rozhodlo změnit.

Téměř za sedm milionů korun vzniknou poblíž smyčky v Obřanech parkovací místa a nové chodníky. Rada města souhlasila se zpracováním investičního záměru. „Vylepší se tak situace v Obřanech okolo smyčky. Vždyť mnoho lidí využívá tohoto místa jako výchozího k výletům a cyklovýletům,“ uvedl náměstek primátora Robert Kotzian.

Cyklisté, turisté i in-line bruslaři tuto změnu vítají. "Začátek trasy je v Babické ulici. Bohužel přímo tam je zákaz stání, takže autovětšinou parkuji na konci Obřanské ulice přímo pod železničním mostem. Nové parkování určitě využiji," uvedl Zdeněk Hrubý.

Cyklostezka vedoucí po levém břehu řeky Svitavy z brněnských Obřan mezi obcí Bílovice, je součástí mezinárodního cyklokoridoru mezi Krakovem a Vídní nazvaného Jantarová stezka. Cyklisté ji označují jako atraktivní trasu od občerstvení na začátku k hospodě na konci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře