Reklama
reklama

Test smetanových a ovocných pochoutek v Brně. Agnes Zmrzka boduje

Nejlepší zmrzlina? Brňáci, kteří se někdy zastavili na Palackého náměstí v Řečkovicích, mají jasno. U Agnes, v malém stánku hned u zastávky autobusů, totiž dostanou tu největší a nejsmetanovější zmrzlinu. Musí se ale připravit na to, že si na dobrotu od Agnes vystojí pěknou frontu.

Trochu jako v hollywoodském trháku se mohou cítit ti, kteří sledují na Facebooku stránku „ágneszmrzka“. Důležitý je totiž pro ně povel „točíme“. A ten letos díky mírné zimě přišel o majitele podniku Patrika Helána už 20. března. Jde o zmrzlinu, které za krásného letního počasí ve stánku u zastávky vytočí 80 až 100 litrů za den.

Zmrzlinu Agnes znají v Řečkovicích už od devadesátých let minulého století. Z pojízdného stánku ji rodiče Patrika Helána prodávali u místní sokolovny. Pak se přesunuli do stánku u zastávky, kde kromě zmrzliny nabízeli i alkoholické nápoje „na stojáka“. Jenže prodávali kopečkovou zmrzlinu, a ta velký úspěch u zákazníků neměla. „Stroj na točenou zmrzlinu jsme koupili až před pěti lety a s tou prožíváme největší boom. Byla to trefa do černého,“ vzpomíná na dobrý podnikatelský tah rodičů Patrik. Za úspěchem zmrzliny ale stojí poctivost, kvalitní suroviny a stroje a vlastní recept na míchání přísad, který Patrik odmítl prozradit. „Je to naše rodinné tajemství. Máme pár fíglů na to, aby zmrzlina byla opravdu vynikající. Dobrá zmrzlina není o nasypání nějaké koupené směsi do stroje. Základ pro zmrzlinu si míchám sám, je totiž potřeba si s chutěmi pohrát,“ dodává Patrik, který má ke gastronomii blízko. Vyučil se totiž kuchařem.

Nejvíc jde v Řečkovicích na odbyt vanilková, lidé ale milují i čokoládovou. „Loni jsme tady ochutnali zajímavou kombinaci čokoládovou a višňovou. Neměla chybu, byla nejlepší,“ říká jedna ze zákaznic ve frontě před stánkem. A přestože fronty se před stánkem tvoří opravdu dlouhé, lidé tam ochotně na zmrzlinu čekají i několik minut. Vědí, že odměnou jim bude vynikající smetanová zmrzlina. Zajímavá je i velikost porce. Velkou zatočí Partik Helán nebo jeho brigádnice do kornoutu hned šestkrát.  „Velikost se ale ne vždy dá uhlídat. Nejsem automat. Záleží také na tom, jak je zmrzlina tuhá, to si pak mohu dovolit natočit opravdu velkou,“ dodává Patrik s tím, že velikost porcí zmrzliny jde ruku v ruce s odbytem. Když se dobře prodává, může si dovolit přidat na porcích.

Patrik Helán s velkou vanilkovou. Foto: CENTRUM news / Gabriela Peringerová

Zatímco většina ze zákazníků Agnes Zmrzky se těší na prázdniny v létě, Helánovi je mají v zimě. To se připravují na další vyčerpávající sezónu, kdy má jejich pracovní den i 14 hodin, vymýšlí nové příchutě, dolaďují stroje.

Malý stánek Patrik v letošním roce upravil a v části, kde se dříve místní štamgasti zastavovali na „panáka“, chce podávat zmrzlinu s kávou nebo s teplými malinami. Výborné zmrzliny se ale možná dočkají lidé i v jiných částech Brna. Se jménem Agnes zmrzka, což je mimochodem jméno zakladatelky podniku maminky Anežky, chce Partik Helán vyrazit i za hranice Řečkovic. Hledá místo pro další provozovnu.

Znáte v Brně místo, kde si myslíte, že točí lepší zmrzlinu, než u Agnes? Napište na mail: info@centrumnews.cz a naši redaktoři se na místo vypraví, ochutnají a možná i o té „Vaší“ zmrzlině napíší článek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře