Reklama
reklama

Světelná show ve středu večer opět rozbliká brněnské koleje

Potřetí v řadě budou moci studenti ubytovaní na kolejích VUT Pod Palackého vrchem v Brně i obyvatelé města přihlížet blikajícím oknům kolejních budov. Pořadatelé letos připravili novou skladbu programu postavenou na nejnovějších světových hitech i nejznámějších písních z minulosti. Animace se v oknech budou promítat celou hodinu. Light show se v Brně uskuteční ve středu 16. dubna od 20.45 hodin.  

„Světelné animace v oknech znají studenti i obyvatelé města už z roku 2012, kdy jsme Light show dovezli do Brna úplně poprvé. Ani druhý ročník nezklamal, přišlo se podívat až 9 tisíc diváků. Ve skladbě programu světelné show jsme letos vsadili na úplně nové animace postavené na těch nejznámějších hitech z rádií i filmů,“ představila akci pořadatelka Martina Čmielová z magazínu Studenta.cz.

Tuto podívanou mohou brněnští zažít už ve středu 16. dubna. V 16 hodin začíná program u kolejí, od 20.45 hodin by měla začít světelná show. Součástí programu je tradičně i vystoupení studentských kapel a party pod širým nebem. Závěrem každé noci se pak všichni mohou přesunout na studentskou afterparty do nedalekého klubu, kde světelný program pokračuje. 

Brno není jediným městem, kde se Light show letos představí. Těšit se na ni mohou i studenti v Českých Budějovicích a v Praze.

Light show je postavená na kombinaci světelných efektů a melodií známých skladeb. Jednotlivá okna tvoří políčka v obrazech a dynamických příbězích. Světelné efekty se neprojektují na budovu zvenčí, jak tomu bývá u obdobných představení zvykem.

„Speciální lampy různých barev jsou instalovány přímo do jednotlivých pokojů. Budova, kde se Light show odehraje, má rozměry 9x13 oken, celkem bude třeba nainstalovat 117 boxů s LED diodovými světly, které okna pokojů osvítí,“ dodala Martina Čmielová.

Neotřelý program přináší v rámci soutěže nejlepších VŠ kolejí Excelent Kolej roku 2014 magazín Studenta. V neděli 13. dubna končí druhé kolo hlasování v soutěži a do finále postupuje TOP10 nejlepších kolejí z celé České republiky. Aktuální žebříček naleznete na www.kolejroku.cz. Technickou podporu Light show zajišťují studenti Technické univerzity ve Vratislavi v Polsku v rámci projektu P.I.W.O.

Light show má za cíl podpořit hlasování v soutěži o nejlepší vysokoškolskou kolej v ČR - Excelent Kolej roku 2014. Každý může dát svůj hlas libovolné koleji a rozhodnout tak, kdo dostane titul Nejlepší kolej a kolejní svačinku 8 000 piv Excelent od Gambrinusu a 3 000 baget Simply Fresh od Hamé. Excelent Kolej roku pořádá magazín a portál pro studenty Studenta.cz.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře