Reklama
reklama

Světelná show ve středu večer opět rozbliká brněnské koleje

Potřetí v řadě budou moci studenti ubytovaní na kolejích VUT Pod Palackého vrchem v Brně i obyvatelé města přihlížet blikajícím oknům kolejních budov. Pořadatelé letos připravili novou skladbu programu postavenou na nejnovějších světových hitech i nejznámějších písních z minulosti. Animace se v oknech budou promítat celou hodinu. Light show se v Brně uskuteční ve středu 16. dubna od 20.45 hodin.  

„Světelné animace v oknech znají studenti i obyvatelé města už z roku 2012, kdy jsme Light show dovezli do Brna úplně poprvé. Ani druhý ročník nezklamal, přišlo se podívat až 9 tisíc diváků. Ve skladbě programu světelné show jsme letos vsadili na úplně nové animace postavené na těch nejznámějších hitech z rádií i filmů,“ představila akci pořadatelka Martina Čmielová z magazínu Studenta.cz.

Tuto podívanou mohou brněnští zažít už ve středu 16. dubna. V 16 hodin začíná program u kolejí, od 20.45 hodin by měla začít světelná show. Součástí programu je tradičně i vystoupení studentských kapel a party pod širým nebem. Závěrem každé noci se pak všichni mohou přesunout na studentskou afterparty do nedalekého klubu, kde světelný program pokračuje. 

Brno není jediným městem, kde se Light show letos představí. Těšit se na ni mohou i studenti v Českých Budějovicích a v Praze.

Light show je postavená na kombinaci světelných efektů a melodií známých skladeb. Jednotlivá okna tvoří políčka v obrazech a dynamických příbězích. Světelné efekty se neprojektují na budovu zvenčí, jak tomu bývá u obdobných představení zvykem.

„Speciální lampy různých barev jsou instalovány přímo do jednotlivých pokojů. Budova, kde se Light show odehraje, má rozměry 9x13 oken, celkem bude třeba nainstalovat 117 boxů s LED diodovými světly, které okna pokojů osvítí,“ dodala Martina Čmielová.

Neotřelý program přináší v rámci soutěže nejlepších VŠ kolejí Excelent Kolej roku 2014 magazín Studenta. V neděli 13. dubna končí druhé kolo hlasování v soutěži a do finále postupuje TOP10 nejlepších kolejí z celé České republiky. Aktuální žebříček naleznete na www.kolejroku.cz. Technickou podporu Light show zajišťují studenti Technické univerzity ve Vratislavi v Polsku v rámci projektu P.I.W.O.

Light show má za cíl podpořit hlasování v soutěži o nejlepší vysokoškolskou kolej v ČR - Excelent Kolej roku 2014. Každý může dát svůj hlas libovolné koleji a rozhodnout tak, kdo dostane titul Nejlepší kolej a kolejní svačinku 8 000 piv Excelent od Gambrinusu a 3 000 baget Simply Fresh od Hamé. Excelent Kolej roku pořádá magazín a portál pro studenty Studenta.cz.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře