Reklama
reklama

Sokol postaví v brněnských Obřanech novou sportovní halu za 33 milionů korun

Pro házenkáře, školáky ze základní školy Hamry a sportovce z ostatních klubů a oddílů chce TJ Sokol Obřany postavit příští rok novou sportovní halu. Hala bude stát na místě dnešní nafukovací haly v Obřanské ulici. Sokol počítá s celkovými náklady na stavbu a vybavení kolem 33 milionů korun.

Sokol Obřany na stavbu nové haly získal dotaci z regionálního operačního programu. Projekt už má schválený a nyní se čeká na podpis smlouvy o přidělení dotace. Stavbu haly musí mít podle podmínek dotace hotovou na jaře příštího roku. „Jakmile to bude možné, začneme letos stavět. Hala bude pravděpodobně stoprocentně využita, sportovišť je málo, soudíme tak podle využití nafukovací haly, která je o víkendech obsazená od rána do večera,“ uvedl jednatel Sokola Jiří Musil.

Ve víceúčelové hale bude hřiště o rozměrech 40 krát 20 metrů, což vyhovuje pro zápasy házené, futsalu, florbalu a volejbalu. V hale plánují 250 míst i pro diváky. Hala má splňovat i parametry pro pořádání mezinárodních šampionátů v mládežnických kategoriích, případně má sloužit jako tréninková hala při mezistátních zápasech.

Novou halu chtějí Sokolové postavit v Obřanech už více než deset let. „Snažíme se o to už od roku 2002. Mezitím jsme problém, jak hrát II. ligu házené, řešili nafukovací halou. Soutěž se totiž musí hrát v kryté hale,“ podotkl Musil s tím, že hlavním cílem, proč Sokol staví halu je zkvalitnění sportovní činnosti mládeže a dětí.  

Z 33 milionů, které bude stavba haly stát, zaplatí Sokol z vlastních prostředků 15 procent, zbytek pokryje dotace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře