Reklama
reklama

Sokol postaví v brněnských Obřanech novou sportovní halu za 33 milionů korun

Pro házenkáře, školáky ze základní školy Hamry a sportovce z ostatních klubů a oddílů chce TJ Sokol Obřany postavit příští rok novou sportovní halu. Hala bude stát na místě dnešní nafukovací haly v Obřanské ulici. Sokol počítá s celkovými náklady na stavbu a vybavení kolem 33 milionů korun.

Sokol Obřany na stavbu nové haly získal dotaci z regionálního operačního programu. Projekt už má schválený a nyní se čeká na podpis smlouvy o přidělení dotace. Stavbu haly musí mít podle podmínek dotace hotovou na jaře příštího roku. „Jakmile to bude možné, začneme letos stavět. Hala bude pravděpodobně stoprocentně využita, sportovišť je málo, soudíme tak podle využití nafukovací haly, která je o víkendech obsazená od rána do večera,“ uvedl jednatel Sokola Jiří Musil.

Ve víceúčelové hale bude hřiště o rozměrech 40 krát 20 metrů, což vyhovuje pro zápasy házené, futsalu, florbalu a volejbalu. V hale plánují 250 míst i pro diváky. Hala má splňovat i parametry pro pořádání mezinárodních šampionátů v mládežnických kategoriích, případně má sloužit jako tréninková hala při mezistátních zápasech.

Novou halu chtějí Sokolové postavit v Obřanech už více než deset let. „Snažíme se o to už od roku 2002. Mezitím jsme problém, jak hrát II. ligu házené, řešili nafukovací halou. Soutěž se totiž musí hrát v kryté hale,“ podotkl Musil s tím, že hlavním cílem, proč Sokol staví halu je zkvalitnění sportovní činnosti mládeže a dětí.  

Z 33 milionů, které bude stavba haly stát, zaplatí Sokol z vlastních prostředků 15 procent, zbytek pokryje dotace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře