Reklama
reklama

Silnici na Svitavy zaplavila voda. Laguna pod mostem byla hluboká až dva metry

Voda dosahující až dvoumetrové výšky stála po vodovodní havárii pod mostem na silnici v Hradecké ulici v brněnských Řečkovicích. Kvůli nehodě musely vodárny zavřít vodovodní řad a došlo i na uzavírku silnice na Svitavy. Do vodní laguny totiž postupně mizela zemina z okolního svahu. Vodu se hasičům podařilo odčerpat až o půl třetí ráno.

Silnice zatopena v celé šíři do výšky hladiny téměř do výšky dvou metrů, do laguny bylo splavováno s vodou velké množství zeminy a technici vodáren pracovali na uzavření vodovodního řádu. Silnice ve směru na Svitavy byla uzavřena. Tak vypadala včerejší noc v Hradecké ulici, která byla na sto metrech ve směru na Svitavy úplně uzavřena.

Až do jedenácté hodiny večer voda postupně stoupala. Na místo kromě hasičů museli vyrazit i elektrikáři, aby odpojili lampy, jejichž elektrické vedení zůstalo pod vodou.

Odstranění havárie komplikovaly také ucpané kanály, které vodu z ulice neodváděly. Voda s sebou totiž vzala i zeminu nebo odpad. Přestože byl hlavní nájezd na Svitavy po ulici Hradecké uzavřen, bylo možné projet po objízdné trase.

Dodávky vody do dpojených řečkovických ulic se podařilo brzy obnovit. Jen v Mánesově ulici byla ještě dopoledne přistavena cisterna s vodou. Celou neděli budou pracovníci vodáren pracovat na odstranění připomínek vodovodní havárie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře