Reklama
reklama

Senioři dostanou v brněnských Husovicích svůj vlastní park

Lavičky, altán, bezbariérové a pozvolné vstupy a hlavně klid. Takový by měl být nový park za domem pro seniory v Rotalově ulici v Husovicích. Sloužit k odpočinku a k prožití příjemných chvil by měl hlavně seniorům. Místo, kde se nyní schází problémová mládež a které je plné injekčních jehel od narkomanů, by tak navždy mohlo zmizet.

Městská část Brno-sever chce zanedbanou lokalitu za domem pro seniory v Rotalově ulici v Husovicích přeměnit na park pro starší občany. „Projekt parku je v přípravné fázi. Chystáme investiční záměr, který by měl určit finance, které na rekonstrukci tohoto místa budeme potřebovat," uvedla místostarostka městské části Brno – sever Kateřina Kalinová.

V blízkosti zahrádkářské kolonie za domem pro seniory v Husovicích v Rotalově ulici by tak už letos nebo příští rok mohl vzniknout park, který by měl být ve všech místech pozvolna přístupný pro všechny seniory. Neudržovaný kout by se tak mohl proměnit v místo k relaxaci a setkávání seniorů, na radnici Brno-sever se inspirovali nápadem z jiných evropských měst. V parku by měla být odpočinková zóna s lavičkami a altánem. Hůře dostupná místa by projekt upravil jako serpentiny, aby se do nich dostali právě i senioři.

Kromě toho by radnice ráda zřídila denní stacionář pro osamělé důchodce, kde by se mohli senioři setkávat a najít i pomoc.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře