Reklama
reklama

Senioři dostanou v brněnských Husovicích svůj vlastní park

Lavičky, altán, bezbariérové a pozvolné vstupy a hlavně klid. Takový by měl být nový park za domem pro seniory v Rotalově ulici v Husovicích. Sloužit k odpočinku a k prožití příjemných chvil by měl hlavně seniorům. Místo, kde se nyní schází problémová mládež a které je plné injekčních jehel od narkomanů, by tak navždy mohlo zmizet.

Městská část Brno-sever chce zanedbanou lokalitu za domem pro seniory v Rotalově ulici v Husovicích přeměnit na park pro starší občany. „Projekt parku je v přípravné fázi. Chystáme investiční záměr, který by měl určit finance, které na rekonstrukci tohoto místa budeme potřebovat," uvedla místostarostka městské části Brno – sever Kateřina Kalinová.

V blízkosti zahrádkářské kolonie za domem pro seniory v Husovicích v Rotalově ulici by tak už letos nebo příští rok mohl vzniknout park, který by měl být ve všech místech pozvolna přístupný pro všechny seniory. Neudržovaný kout by se tak mohl proměnit v místo k relaxaci a setkávání seniorů, na radnici Brno-sever se inspirovali nápadem z jiných evropských měst. V parku by měla být odpočinková zóna s lavičkami a altánem. Hůře dostupná místa by projekt upravil jako serpentiny, aby se do nich dostali právě i senioři.

Kromě toho by radnice ráda zřídila denní stacionář pro osamělé důchodce, kde by se mohli senioři setkávat a najít i pomoc.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře