Reklama
reklama

Sdružení ozdobilo vjezd do sídliště Lesná nelegálními transparenty

Úředníci městské části Brno-sever rozhodli o odstranění předvolebních transparentů Sdružení občanů Lesné, umístěných v rozporu s právními předpisy v místech kruhového objezdu na rozhraní Seifertovy a Okružní ulice.

"Úřadu městské části Brno-sever bylo ve středu oznámeno, že na kovové konstrukci stojící ve středu kruhového objezdu při vjezdu do sídliště Lesná jsou umístěny transparenty Sdružení občanů Lesné. Tato stavba přitom v minulosti vznikla bez stavebního povolení a nyní probíhá řízení o jejím odstranění. Vzhledem k tomu, že firma, která konstrukci vybudovala, už neexistuje, Sdružení občanů Lesné se dopustilo hned dvojího protiprávního jednání. Své transparenty instalovalo na nelegální stavbu, a to bez souhlasu jejího vlastníka," uvedl mluvčí radnice Martin Ingr s tím, že podle dřívějšího vyjádření policie je navíc konstrukce nevhodně umístěna z hlediska bezpečnosti silničního provozu. A vyvěšením transparentů rozptylujících pozornost řidičů nebezpečí pochopitelně vzrůstá.

"Ze všech uvedených důvodů učinil Úřad městské části kroky vedoucí k co nejrychlejšímu odstranění zmíněných transparentů. Úřad zároveň vyjadřuje údiv nad protiprávním jednáním subjektu, který usiluje o to, aby se v budoucnu podílel na správě městské části Brno-sever," dodal Ingr.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře