Reklama
reklama

Sdružení ozdobilo vjezd do sídliště Lesná nelegálními transparenty

Úředníci městské části Brno-sever rozhodli o odstranění předvolebních transparentů Sdružení občanů Lesné, umístěných v rozporu s právními předpisy v místech kruhového objezdu na rozhraní Seifertovy a Okružní ulice.

"Úřadu městské části Brno-sever bylo ve středu oznámeno, že na kovové konstrukci stojící ve středu kruhového objezdu při vjezdu do sídliště Lesná jsou umístěny transparenty Sdružení občanů Lesné. Tato stavba přitom v minulosti vznikla bez stavebního povolení a nyní probíhá řízení o jejím odstranění. Vzhledem k tomu, že firma, která konstrukci vybudovala, už neexistuje, Sdružení občanů Lesné se dopustilo hned dvojího protiprávního jednání. Své transparenty instalovalo na nelegální stavbu, a to bez souhlasu jejího vlastníka," uvedl mluvčí radnice Martin Ingr s tím, že podle dřívějšího vyjádření policie je navíc konstrukce nevhodně umístěna z hlediska bezpečnosti silničního provozu. A vyvěšením transparentů rozptylujících pozornost řidičů nebezpečí pochopitelně vzrůstá.

"Ze všech uvedených důvodů učinil Úřad městské části kroky vedoucí k co nejrychlejšímu odstranění zmíněných transparentů. Úřad zároveň vyjadřuje údiv nad protiprávním jednáním subjektu, který usiluje o to, aby se v budoucnu podílel na správě městské části Brno-sever," dodal Ingr.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře