Reklama
reklama

Rybník a havárii vody v Hradecké ulici způsobila vada na litinovém potrubí

Rozsáhlou vodovodní havárii, která svým rozsahem překvapila i pracovníky brněnských vodáren a která v noci ze soboty na neděli postihla brněnské Řečkovice, způsobila vada materiálu na litinovém potrubí. V něm se vytvořila téměř dvoumetrová prasklina. Oprava potrubí s úklidem trvala celou neděli, ještě dnes jev místě nehody část jednoho jízdního pruhu silnice uzavřena.

Závada na potrubí byla ohlášena v sobotu krátce po deváté hodině večer. Zhruba 40 tisíc lidí, a to zejména v Řečkovicích, bylo tři hodiny bez vody. Závadu se podařilo po třech hodinách odstranit a dodávku vody obnovit. Výjimku tvořila Mánesova ulice, kde byla obnovena až v neděli večer. Vodárny jim do té doby přistavily do ulice cisternu, z níž si lidé mohli brát pitnou vodu.

Havárie způsobila problémy na silnici z Brna na Svitavy. Voda pod jedním z mostů vytvořila lagunu, která byla místy až dva metry hluboká. Vodu odčerpali hasiči. Stoupající hladina laguny zaplavila elektrické rozvody veřejného osvětlení, které museli pracovníci Technických sítí odpojit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře