Reklama
reklama

Rybník a havárii vody v Hradecké ulici způsobila vada na litinovém potrubí

Rozsáhlou vodovodní havárii, která svým rozsahem překvapila i pracovníky brněnských vodáren a která v noci ze soboty na neděli postihla brněnské Řečkovice, způsobila vada materiálu na litinovém potrubí. V něm se vytvořila téměř dvoumetrová prasklina. Oprava potrubí s úklidem trvala celou neděli, ještě dnes jev místě nehody část jednoho jízdního pruhu silnice uzavřena.

Závada na potrubí byla ohlášena v sobotu krátce po deváté hodině večer. Zhruba 40 tisíc lidí, a to zejména v Řečkovicích, bylo tři hodiny bez vody. Závadu se podařilo po třech hodinách odstranit a dodávku vody obnovit. Výjimku tvořila Mánesova ulice, kde byla obnovena až v neděli večer. Vodárny jim do té doby přistavily do ulice cisternu, z níž si lidé mohli brát pitnou vodu.

Havárie způsobila problémy na silnici z Brna na Svitavy. Voda pod jedním z mostů vytvořila lagunu, která byla místy až dva metry hluboká. Vodu odčerpali hasiči. Stoupající hladina laguny zaplavila elektrické rozvody veřejného osvětlení, které museli pracovníci Technických sítí odpojit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře