Reklama
reklama

Řečkovické gymnázium slaví dvacet let. Cenu dostanou bývalá ředitelka i zahradník

1. září 1993 mělo Gymnázium Řečkovice v budově základní školy v ulici Terezy Novákové k dispozici pouze pět učeben z celé školy. Otevřelo dvě primy, jednu sekundu a jednu tercii osmiletého studia a 1. ročník čtyřletého studia, které navštěvovalo celkem 165 dětí. Vyučovalo zde nyní 11 učitelů, kteří byli na gymnázium nově přijati. V současné době studuje na nižším i vyšším stupni osmiletého gymnázia 492 žáků v šestnácti třídách a gymnázium připravuje na dnešek oslavy 20. výročí založení.

Oslav se zúčastní nejen pozvaní hosté z brněnských vysokých škol a univerzit, se kterými Gymnázium Řečkovice úzce spolupracuje v mnoha studentských projektech, např. při projektech Středoškolské odborné činnosti, ale i všichni učitelé a studenti – absolventi, kteří učebnami Gymnázia Řečkovice prošli. „Máme mnoho absolventů, kteří si úspěšně budují svoje profesní postavení. Jsme mladé gymnázium, proto věřím, že v budoucnu se budeme moci pochlubit mnoha absolventy, které budou známými tvářemi v byznysu, vědě, umění nebo i politice,“ říká ředitel školy Peter Krupka.

Za mimořádný přínos rozvoji Gymnázia Řečkovice získají v pátek ocenění bývalá ředitelka Věra Novotná, její zástupkyně Jana Geröová, náměstek primátora Oliver Pospíšil a zahradník školy Vladimír Sedláček.

„Pan Sedláček dal během let dohromady zahradu školy, kterou přetvořil přímo v botanickou zahradu. I díky němu byla našemu gymnáziu schválena dotace z Evropské unie. V rámci programu podpory přírodovědných předmětů vznikne u školy přírodní laboratoř pro bilogii, fyziku a chemii,“ dodává ředitel.

Program oslav:

14.00 – začátek oslav 20. výročí založení Gymnázia Brno-Řečkovice, posezení a prohlídka školy.

16.00 – setkání bývalých i současných pedagogů a dalších hostů v tělocvičně školy.

17.00 – krátký slavnostní program v areálu školní zahrady pro "širokou gymnaziální" veřejnost.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře