Reklama
reklama

Řečkovické gymnázium slaví dvacet let. Cenu dostanou bývalá ředitelka i zahradník

1. září 1993 mělo Gymnázium Řečkovice v budově základní školy v ulici Terezy Novákové k dispozici pouze pět učeben z celé školy. Otevřelo dvě primy, jednu sekundu a jednu tercii osmiletého studia a 1. ročník čtyřletého studia, které navštěvovalo celkem 165 dětí. Vyučovalo zde nyní 11 učitelů, kteří byli na gymnázium nově přijati. V současné době studuje na nižším i vyšším stupni osmiletého gymnázia 492 žáků v šestnácti třídách a gymnázium připravuje na dnešek oslavy 20. výročí založení.

Oslav se zúčastní nejen pozvaní hosté z brněnských vysokých škol a univerzit, se kterými Gymnázium Řečkovice úzce spolupracuje v mnoha studentských projektech, např. při projektech Středoškolské odborné činnosti, ale i všichni učitelé a studenti – absolventi, kteří učebnami Gymnázia Řečkovice prošli. „Máme mnoho absolventů, kteří si úspěšně budují svoje profesní postavení. Jsme mladé gymnázium, proto věřím, že v budoucnu se budeme moci pochlubit mnoha absolventy, které budou známými tvářemi v byznysu, vědě, umění nebo i politice,“ říká ředitel školy Peter Krupka.

Za mimořádný přínos rozvoji Gymnázia Řečkovice získají v pátek ocenění bývalá ředitelka Věra Novotná, její zástupkyně Jana Geröová, náměstek primátora Oliver Pospíšil a zahradník školy Vladimír Sedláček.

„Pan Sedláček dal během let dohromady zahradu školy, kterou přetvořil přímo v botanickou zahradu. I díky němu byla našemu gymnáziu schválena dotace z Evropské unie. V rámci programu podpory přírodovědných předmětů vznikne u školy přírodní laboratoř pro bilogii, fyziku a chemii,“ dodává ředitel.

Program oslav:

14.00 – začátek oslav 20. výročí založení Gymnázia Brno-Řečkovice, posezení a prohlídka školy.

16.00 – setkání bývalých i současných pedagogů a dalších hostů v tělocvičně školy.

17.00 – krátký slavnostní program v areálu školní zahrady pro "širokou gymnaziální" veřejnost.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře