Reklama
reklama

Řečkovice naplánovaly čištění parkoviště u školy na 1. září. Rodičům dětí hrozilo, že poblíž školy nezaparkují

Blokové čištění ulic a s ním spojené odtahy aut, které jejich majitelé zapomněli přeparkovat, nebo si naopak nevšimli značek, je často diskutované téma. Značek zákaz stání v ulici a na parkovišti u Základní školy Novoměstská v brněnských Řečkovicích si nyní všimli i rodiče, kteří tam 1. září povedou své děti do školy. A právě v tom je problém: městská část naplánovala blokové čištění ulic a parkoviště u školy právě na 1. září.

Zákaz stání 1. září od 8 do 16 hodin. Takové značky jsou nyní rozmístěné v okolí Základní školy Novoměstská v Brně Řečkovicích. Ovšem 1. září začíná nový školní rok a je to den, kdy rodiče budou doprovázet děti do školy a pravděpodobně přijedou ke škole auty. Zvlášť rodiče prvňáčků, pro které škola letos otevírá hned dvě třídy.

„Myslím, že právě na tomto případu je nejvíc vidět, jak úředníci nepřemýšlí a jak svoje nařízení vydávají bez ohledu na aktuální situace,“ upozornil redakci zpravodajského webu CENTRUM news jeden z rodičů dětí, které budou od 1. září chodit do této základní školy.

Starosta městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot redakci za upozornění na nevhodnou dobu čištění ulice poděkoval a rozhodl se zákaz parkování u školy 1. září hned řešit. „Harmonogram blokového čištění ulic sestavuje Oddělení životního prostředí ÚMČ. V rámci plánování termínů se chyba stala. Nebude to ale problém. Po dohodě s úklidovou společností tam čištění nezačne dříve než v 10 hodin,“ uvedl starosta Viskot.

O rozhodnutí bude podle starosty informována i městská policie, odtahová společnost, takže rodičům dětí nehrozí, že dostanou pokutu nebo budou jejich auta odtažena. Ředitelka základní školy již také informaci vyvěsila na webu školy. „Blokové čištění parkoviště před školou bude až od 11 hodin. V době do 11 hodin je parkování možné,“ je uvedeno na webu školy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře