Reklama
reklama

Řečkovice naplánovaly čištění parkoviště u školy na 1. září. Rodičům dětí hrozilo, že poblíž školy nezaparkují

Blokové čištění ulic a s ním spojené odtahy aut, které jejich majitelé zapomněli přeparkovat, nebo si naopak nevšimli značek, je často diskutované téma. Značek zákaz stání v ulici a na parkovišti u Základní školy Novoměstská v brněnských Řečkovicích si nyní všimli i rodiče, kteří tam 1. září povedou své děti do školy. A právě v tom je problém: městská část naplánovala blokové čištění ulic a parkoviště u školy právě na 1. září.

Zákaz stání 1. září od 8 do 16 hodin. Takové značky jsou nyní rozmístěné v okolí Základní školy Novoměstská v Brně Řečkovicích. Ovšem 1. září začíná nový školní rok a je to den, kdy rodiče budou doprovázet děti do školy a pravděpodobně přijedou ke škole auty. Zvlášť rodiče prvňáčků, pro které škola letos otevírá hned dvě třídy.

„Myslím, že právě na tomto případu je nejvíc vidět, jak úředníci nepřemýšlí a jak svoje nařízení vydávají bez ohledu na aktuální situace,“ upozornil redakci zpravodajského webu CENTRUM news jeden z rodičů dětí, které budou od 1. září chodit do této základní školy.

Starosta městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot redakci za upozornění na nevhodnou dobu čištění ulice poděkoval a rozhodl se zákaz parkování u školy 1. září hned řešit. „Harmonogram blokového čištění ulic sestavuje Oddělení životního prostředí ÚMČ. V rámci plánování termínů se chyba stala. Nebude to ale problém. Po dohodě s úklidovou společností tam čištění nezačne dříve než v 10 hodin,“ uvedl starosta Viskot.

O rozhodnutí bude podle starosty informována i městská policie, odtahová společnost, takže rodičům dětí nehrozí, že dostanou pokutu nebo budou jejich auta odtažena. Ředitelka základní školy již také informaci vyvěsila na webu školy. „Blokové čištění parkoviště před školou bude až od 11 hodin. V době do 11 hodin je parkování možné,“ je uvedeno na webu školy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře