Reklama
reklama

Příznivci chůze zamíří na Klajdovku. Odstartuje tam Nordic Walking Tour 2014

Ti, kdo si oblíbili sportovní chůzi s holemi – nordic walking, i ti, kteří by se s ní rádi seznámili, se mohou v sobotu 10. května vypravit na vycházku s profesionálními instruktory. Před hotelem Velká Klajdovka v Brně-Líšni odstartuje brněnská etapa Nordic Walking Tour 2014, jíž se může zúčastnit široká veřejnost.

Přínos nordic walkingu čili chůze se speciálními holemi spočívá zejména v tom, že je vhodný téměř pro všechny bez omezení věku a lze jej vykonávat celoročně. Navíc je chůze pro člověka nejpřirozenější pohyb.

„Mohou přijít i lidé, kteří nemají hole a techniku chůze s holemi neznají,“ řekla Eva Kotasová z pořádajícího klubu Chodec.com. „Účastníkům akce hole zapůjčíme oproti vratné záloze 100 korun. Jen je třeba se předem zaregistrovat, abychom připravili dostatečný počet holí,“ dodala.

Vybrat si lze ze dvou tras: první měří 3,5 kilometru a půjde o vycházku v klidném tempu s ukázkou správné chůze s využitím speciálních holí. Trasa je vhodná pro osoby s nižší kondicí, seniory či začátečníky. Druhá trasa, náročnější, měří 9 kilometrů. „Půjde se od Klajdovky směrem k vysílači v okolí Hádecké planinky. Cestu bychom měli zvládnout přibližně do dvou a půl hodiny,“ vysvětlila Eva Kotasová. Tato vycházka proběhne ve svižnějším tréninkovém tempu a bude doplněna ukázkami posilovacích cviků a krátkým během s holemi se zaměřením na aktivní zapojení celého těla.

Registrace účastníků probíhá předem – na emailu info@chodec.com, anebo pak na místě, v sobotu 10. května u hotelu Velká Klajdovka od 9 hodin. V 10 hodin se vyráží do terénu. Startovné činí 30 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti.

Nordic Walking Tour 2014 pořádá iniciativa Chodec.com, která se řadu let aktivně zapojuje do přípravy celoměstských kampaní na podporu zdravého životního stylu určených veřejnosti. Tato celorepubliková akce vstupuje do 5. ročníku a poprvé se do ní zapojuje i Brno, prostřednictvím Kanceláře Brno – Zdravé město.

Klub Chodec.com má několikaleté zkušenosti s výukou nordic walkingu a v minulých letech pořádal ukázkové lekce pro veřejnost v rámci Brněnských dnů pro zdraví. Kromě kursů pro začátečníky i pokročilé organizuje také výlety do okolí Brna s výukou nordic walkingu. Více informací lze najít na www.chodec.com .

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře