Reklama
reklama

Příznivci chůze zamíří na Klajdovku. Odstartuje tam Nordic Walking Tour 2014

Ti, kdo si oblíbili sportovní chůzi s holemi – nordic walking, i ti, kteří by se s ní rádi seznámili, se mohou v sobotu 10. května vypravit na vycházku s profesionálními instruktory. Před hotelem Velká Klajdovka v Brně-Líšni odstartuje brněnská etapa Nordic Walking Tour 2014, jíž se může zúčastnit široká veřejnost.

Přínos nordic walkingu čili chůze se speciálními holemi spočívá zejména v tom, že je vhodný téměř pro všechny bez omezení věku a lze jej vykonávat celoročně. Navíc je chůze pro člověka nejpřirozenější pohyb.

„Mohou přijít i lidé, kteří nemají hole a techniku chůze s holemi neznají,“ řekla Eva Kotasová z pořádajícího klubu Chodec.com. „Účastníkům akce hole zapůjčíme oproti vratné záloze 100 korun. Jen je třeba se předem zaregistrovat, abychom připravili dostatečný počet holí,“ dodala.

Vybrat si lze ze dvou tras: první měří 3,5 kilometru a půjde o vycházku v klidném tempu s ukázkou správné chůze s využitím speciálních holí. Trasa je vhodná pro osoby s nižší kondicí, seniory či začátečníky. Druhá trasa, náročnější, měří 9 kilometrů. „Půjde se od Klajdovky směrem k vysílači v okolí Hádecké planinky. Cestu bychom měli zvládnout přibližně do dvou a půl hodiny,“ vysvětlila Eva Kotasová. Tato vycházka proběhne ve svižnějším tréninkovém tempu a bude doplněna ukázkami posilovacích cviků a krátkým během s holemi se zaměřením na aktivní zapojení celého těla.

Registrace účastníků probíhá předem – na emailu info@chodec.com, anebo pak na místě, v sobotu 10. května u hotelu Velká Klajdovka od 9 hodin. V 10 hodin se vyráží do terénu. Startovné činí 30 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti.

Nordic Walking Tour 2014 pořádá iniciativa Chodec.com, která se řadu let aktivně zapojuje do přípravy celoměstských kampaní na podporu zdravého životního stylu určených veřejnosti. Tato celorepubliková akce vstupuje do 5. ročníku a poprvé se do ní zapojuje i Brno, prostřednictvím Kanceláře Brno – Zdravé město.

Klub Chodec.com má několikaleté zkušenosti s výukou nordic walkingu a v minulých letech pořádal ukázkové lekce pro veřejnost v rámci Brněnských dnů pro zdraví. Kromě kursů pro začátečníky i pokročilé organizuje také výlety do okolí Brna s výukou nordic walkingu. Více informací lze najít na www.chodec.com .

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře