Reklama
reklama

Nová atrakce pro sportovce: Brno má na Lesné první DiscGolfPark

Po loňském otevření fitness zóny ve Schreberových zahrádkách tak dostanou sportovci v městské části Brno-sever dárek. Od soboty bude otevřeno další atraktivní sportoviště pro všechny věkové skupiny. V 9 hodin bude mezi ulicemi Milénovou a Loosovou, pod areálem TJ Start Brno, slavnostně otevřeno nové hřiště na DiscGolf. Jde o první brněnskou lokalitu, kde si bude možné tento sport zahrát.

DiscGolf, který je odvozený z klasického golfu, je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl tvořený ocelovým košem. Průměrná vzdálenost jamky bývá kolem 100 až 120 metrů a dá se časem dosáhnout třemi, případně i dvěma hody. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a pokračuje, dokud netrefí cíl. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště nejmenším počtem hodů.

„Jsme rádi, že můžeme našim občanům mezi možnostmi trávení volného času nabídnout zase něco nového. DiscGolf je přitom sport, který podobně jako klasický golf mohou provozovat i dříve narození a věřím, že nejen proto by právě na Lesné mohl získat širokou oblibu. Přispěje k tomu určitě i to, že je na rozdíl od golfu finančně nenáročný a v případě našeho hřiště bude navíc možnost bezplatného zapůjčení létajících disků v přilehlém Středisku volného času,“ říká starostka Brna-severu Sabina Tomíšková.

Ve světě už existují tisíce DiscGolfových hřišť s instalovanými koši, nejvíce – přes 3000 – v USA, kde tato hra v 70. letech vznikla a provozují ji tam desítky tisíc lidí; v Evropě je nejdále Švédsko se 103 hřišti. V České republice je jich už 19 a stále přibývají další, když za první půlrok 2013 se otevřelo 5 nových. „Dokazuje to potenciál tohoto sportu, a o to víc mě těší, že první brněnský DiscGolfPark vznikl právě u nás,“ dodává starostka Sabina Tomíšková.

Devítijamkové hřiště na Lesné, na kterém se už v rámci jeho otevření uskuteční první ligový turnaj, bylo postaveno za méně než 14 dní. Městská část za hřiště zaplatila 314 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře