Reklama
reklama

Nová atrakce pro sportovce: Brno má na Lesné první DiscGolfPark

Po loňském otevření fitness zóny ve Schreberových zahrádkách tak dostanou sportovci v městské části Brno-sever dárek. Od soboty bude otevřeno další atraktivní sportoviště pro všechny věkové skupiny. V 9 hodin bude mezi ulicemi Milénovou a Loosovou, pod areálem TJ Start Brno, slavnostně otevřeno nové hřiště na DiscGolf. Jde o první brněnskou lokalitu, kde si bude možné tento sport zahrát.

DiscGolf, který je odvozený z klasického golfu, je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl tvořený ocelovým košem. Průměrná vzdálenost jamky bývá kolem 100 až 120 metrů a dá se časem dosáhnout třemi, případně i dvěma hody. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a pokračuje, dokud netrefí cíl. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště nejmenším počtem hodů.

„Jsme rádi, že můžeme našim občanům mezi možnostmi trávení volného času nabídnout zase něco nového. DiscGolf je přitom sport, který podobně jako klasický golf mohou provozovat i dříve narození a věřím, že nejen proto by právě na Lesné mohl získat širokou oblibu. Přispěje k tomu určitě i to, že je na rozdíl od golfu finančně nenáročný a v případě našeho hřiště bude navíc možnost bezplatného zapůjčení létajících disků v přilehlém Středisku volného času,“ říká starostka Brna-severu Sabina Tomíšková.

Ve světě už existují tisíce DiscGolfových hřišť s instalovanými koši, nejvíce – přes 3000 – v USA, kde tato hra v 70. letech vznikla a provozují ji tam desítky tisíc lidí; v Evropě je nejdále Švédsko se 103 hřišti. V České republice je jich už 19 a stále přibývají další, když za první půlrok 2013 se otevřelo 5 nových. „Dokazuje to potenciál tohoto sportu, a o to víc mě těší, že první brněnský DiscGolfPark vznikl právě u nás,“ dodává starostka Sabina Tomíšková.

Devítijamkové hřiště na Lesné, na kterém se už v rámci jeho otevření uskuteční první ligový turnaj, bylo postaveno za méně než 14 dní. Městská část za hřiště zaplatila 314 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře