Reklama
reklama

Nehoda noční linky z Ořešína. Řidič asi omdlel, autobus skončil na boku

Krátce před půlnocí ze středy na čtvrtek jeli brněnští hasiči k dopravní nehodě autobusu za Jehnicemi. Autobus noční linky č. 90 cestou z Ořešína sjel ze silnice a převrátil se na bok. Dva cestující museli hasiči vyprostit, řidič se z vozu dostal sám. Provoz na silnici byl po necelé hodině obnoven.

Autobus ujel od konečné zastávky v Ořešíně jen dvě stě metrů, vyjel ze serpentin, které vedou z Ořešína směrem na Jehnice a na rovném a širokém úseku přejel do protisměru a převrátil se do louky. Na místo události vyjely jednotky hasičů ve 23.38 hodin. Řidič byl při jejich příjezdu již mimo autobus. Hasiči přes prostor čelního skla vynesli na páteřních deskách dva cestující a předali je do péče posádkám Zdravotnické záchranné služby.

Podle informací novin CENTRUM news se řidiči pravděpodobně udělalo nevolno a za volantem omdlel. „Příčina nehody je předmětem šetření, řidiče ale od nehody odvezla záchranná služba, stejně tak jako další dva cestující s lehkým zraněním,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

Dispečink Dopravního podniku povolal na místo nehody soudního znalce. Policie uzavřela silnici, Provoz na komunikaci byl obnoven o půl jedné v noci.

Vyproštění havarovaného autobusu zajistil Dopravní podnik města Brna svým speciálním vozidlem. „Škoda na autobusu bude velká. Má vysypané čelní sklo, byl na boku, takže došlo k poškození karoserie,“ dodala Hailichová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře