Reklama
reklama

Nehoda noční linky z Ořešína. Řidič asi omdlel, autobus skončil na boku

Krátce před půlnocí ze středy na čtvrtek jeli brněnští hasiči k dopravní nehodě autobusu za Jehnicemi. Autobus noční linky č. 90 cestou z Ořešína sjel ze silnice a převrátil se na bok. Dva cestující museli hasiči vyprostit, řidič se z vozu dostal sám. Provoz na silnici byl po necelé hodině obnoven.

Autobus ujel od konečné zastávky v Ořešíně jen dvě stě metrů, vyjel ze serpentin, které vedou z Ořešína směrem na Jehnice a na rovném a širokém úseku přejel do protisměru a převrátil se do louky. Na místo události vyjely jednotky hasičů ve 23.38 hodin. Řidič byl při jejich příjezdu již mimo autobus. Hasiči přes prostor čelního skla vynesli na páteřních deskách dva cestující a předali je do péče posádkám Zdravotnické záchranné služby.

Podle informací novin CENTRUM news se řidiči pravděpodobně udělalo nevolno a za volantem omdlel. „Příčina nehody je předmětem šetření, řidiče ale od nehody odvezla záchranná služba, stejně tak jako další dva cestující s lehkým zraněním,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

Dispečink Dopravního podniku povolal na místo nehody soudního znalce. Policie uzavřela silnici, Provoz na komunikaci byl obnoven o půl jedné v noci.

Vyproštění havarovaného autobusu zajistil Dopravní podnik města Brna svým speciálním vozidlem. „Škoda na autobusu bude velká. Má vysypané čelní sklo, byl na boku, takže došlo k poškození karoserie,“ dodala Hailichová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře