Reklama
reklama

Nehoda noční linky z Ořešína. Řidič asi omdlel, autobus skončil na boku

Krátce před půlnocí ze středy na čtvrtek jeli brněnští hasiči k dopravní nehodě autobusu za Jehnicemi. Autobus noční linky č. 90 cestou z Ořešína sjel ze silnice a převrátil se na bok. Dva cestující museli hasiči vyprostit, řidič se z vozu dostal sám. Provoz na silnici byl po necelé hodině obnoven.

Autobus ujel od konečné zastávky v Ořešíně jen dvě stě metrů, vyjel ze serpentin, které vedou z Ořešína směrem na Jehnice a na rovném a širokém úseku přejel do protisměru a převrátil se do louky. Na místo události vyjely jednotky hasičů ve 23.38 hodin. Řidič byl při jejich příjezdu již mimo autobus. Hasiči přes prostor čelního skla vynesli na páteřních deskách dva cestující a předali je do péče posádkám Zdravotnické záchranné služby.

Podle informací novin CENTRUM news se řidiči pravděpodobně udělalo nevolno a za volantem omdlel. „Příčina nehody je předmětem šetření, řidiče ale od nehody odvezla záchranná služba, stejně tak jako další dva cestující s lehkým zraněním,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

Dispečink Dopravního podniku povolal na místo nehody soudního znalce. Policie uzavřela silnici, Provoz na komunikaci byl obnoven o půl jedné v noci.

Vyproštění havarovaného autobusu zajistil Dopravní podnik města Brna svým speciálním vozidlem. „Škoda na autobusu bude velká. Má vysypané čelní sklo, byl na boku, takže došlo k poškození karoserie,“ dodala Hailichová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře