Reklama
reklama

Nad čtyřmi tisíci sedačkami na fotbalovém stadionu v Srbské vyroste střecha

Město připravuje zastřešení západní tribuny fotbalového stadionu v ulici Srbská a v nově zastřešených sektorech K, L, M, N také rekonstrukci sedaček. Brněnští radní schválili tuto investici ve výši 17 milionu korun na zastřešení a 2,5 milionu korun na nové sedačky jako investiční záměr.

Zastřešení bude krýt čtyři divácké sektory stupňovitě řešené západní tribuny s přibližně 4 000 sedačkami a zčásti i plochu za sedačkami se zázemím stadionu. Půjde o ocelovou střešní konstrukci s celkovou plochou zastřešení 2 503 metrů čtverečních. Zastřešení by mělo být hotové do konce letošního roku.  

Podlenařízení Fotbalové asociace ČR a licenčního manuálu pro ligové kluby a stadiony, na kterých se pořádají ligová utkání, musí být dvě třetiny divácké kapacity stadionu zastřešeny. Toto nařízení fotbalový stadion v Brně s oficiální povolenou kapacitou stadionu 10 758 míst nesplňuje - zastřešeno je pouze cca 1 500 míst hlavní tribuny. Klubu tím hrozí výrazné snížení kapacity stadionu na ligová utkání, a to pouze na počet 2 270 návštěvníků, již od příštího ligového ročníku 2015-2016.

„Zastřešením západní tribuny také dojde ke zvýšení komfortu i bezpečnosti návštěvníků s předpokladem zvýšení průměrné návštěvnosti ligových utkání,“ uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Klub FC Zbrojovka předložil radním projektovou studie navrhující zastřešení tribun sektorů K, L, M, N s kapacitou 4 000 diváků lehkou ocelovou demontovatelnou příhradovou konstrukcí, kterou by bylo možno, v případě výstavby nového fotbalového stadionu v Brně v lokalitě Ponava, v budoucnu demontovat a využít k zastřešení jiného sportovního areálu v majetku města Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře