Reklama
reklama

Na základní škole na Slovanském náměstí se o prázdninách pracuje na nové střeše

Památkově chráněná secesní budova základní školy na Slovanském náměstí v Brně Králově Poli oslaví v příštím roce 100 let. Nepřehlédnutelná stavba, nesoucí na svém průčelí hrdý nápis Po věky zde stůj - veď-chraň-vzdoruj!, dostává v současné době novou střechu.

Nová krytina se, podle požadavku památkářů, shoduje s krytinou původní. Střecha trojkřídlé budovy, kterou původně navrhl architekt Antonín Blažek, má plochu více než 2500 m2.   S přípravami oprav začala městská část Brno – Královo Pole již na sklonku roku 2012. Tehdy byla zadána příprava projektové dokumentace. Samotné práce na střeše byly zahájeny v první polovině letošního července. Pokud vše půjde podle plánu, mělo by celé dílo být dokončeno počátkem října.   "Potěšující je fakt, že vysoutěžená cena zakázky je cca o 2 miliony korun nižší než cena předpokládaná dle projektové dokumentace. Z vysoutěžené částky 5,4 milionu korun bez DPH, bude část nákladů hrazena z rozpočtu městské části Brno – Královo Pole, dotaci ve výši 4 miliony korun poskytlo statutární město Brno," uvedla Olga Pelcová z úřadu městské části.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře