Reklama
reklama

Na zahradu u domu v Řečkovicích někdo hodil psí návnadu s hřebíky

Vztahy mezi pejskaři a jejich odpůrci dostaly včera večer další vážnou trhlinu. Neznámý pachatel se tentokrát odvážil umístit pro psa životu nebezpečnou návnadu přímo na soukromý pozemek. Majitel dvou psů z Řečkovic to přišel oznámit na služebnu městské policie. Kusy salámu propíchané několika ostrými předměty někdo na zahradu jeho rodinného domku zřejmě přehodil přes plot.

Šokován byl majitel dvou psů, když na zahradě svého domu v Řečkovicích objevil kusy salámu propíchané hřebíky. Chybělo jen málo, aby jeho psi, kteří na zahradě často pobíhají, návnadu sežrali.

Podobný případ se přitom stal před čtrnácti dny v Bystrci. V okolí Říčanské ulice tam někdo rozmístil nebezpečné nástrahy. V trávě ležely kusy buřtů propíchané špendlíky.

Pokud by pes podobnou návnadu spolkl, hrozí mu vážné zranění vnitřních orgánů, které může být i smrtelné. Strážníci proto majitele psů nabádají k opatrnosti i na vlastních pozemcích. „Městská policie nyní podniká všechny potřebné kroky k tomu, aby se pachatele podařilo vypátrat a dopadnout. Protože tyto činy mohou být motivované mimo jiné i strachem z volně pobíhajících psů, neuklizenými exkrementy či dlouhotrvajícím štěkáním až do pozdních nočních hodin, žádají strážníci pejskaře rovněž o dodržování vyhlášek a ohleduplnost k ostatním,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Řádné venčení psů a úklid hromádek hlídají strážníci při každodenních pochůzkách, ale i při plánovaných kontrolních akcích po celém městě. Venčení „na volno“ bez košíku nebo znečištění prostranství mohou na místě potrestat až tisícikorunovou pokutou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře