Reklama
reklama

Na zahradu u domu v Řečkovicích někdo hodil psí návnadu s hřebíky

Vztahy mezi pejskaři a jejich odpůrci dostaly včera večer další vážnou trhlinu. Neznámý pachatel se tentokrát odvážil umístit pro psa životu nebezpečnou návnadu přímo na soukromý pozemek. Majitel dvou psů z Řečkovic to přišel oznámit na služebnu městské policie. Kusy salámu propíchané několika ostrými předměty někdo na zahradu jeho rodinného domku zřejmě přehodil přes plot.

Šokován byl majitel dvou psů, když na zahradě svého domu v Řečkovicích objevil kusy salámu propíchané hřebíky. Chybělo jen málo, aby jeho psi, kteří na zahradě často pobíhají, návnadu sežrali.

Podobný případ se přitom stal před čtrnácti dny v Bystrci. V okolí Říčanské ulice tam někdo rozmístil nebezpečné nástrahy. V trávě ležely kusy buřtů propíchané špendlíky.

Pokud by pes podobnou návnadu spolkl, hrozí mu vážné zranění vnitřních orgánů, které může být i smrtelné. Strážníci proto majitele psů nabádají k opatrnosti i na vlastních pozemcích. „Městská policie nyní podniká všechny potřebné kroky k tomu, aby se pachatele podařilo vypátrat a dopadnout. Protože tyto činy mohou být motivované mimo jiné i strachem z volně pobíhajících psů, neuklizenými exkrementy či dlouhotrvajícím štěkáním až do pozdních nočních hodin, žádají strážníci pejskaře rovněž o dodržování vyhlášek a ohleduplnost k ostatním,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Řádné venčení psů a úklid hromádek hlídají strážníci při každodenních pochůzkách, ale i při plánovaných kontrolních akcích po celém městě. Venčení „na volno“ bez košíku nebo znečištění prostranství mohou na místě potrestat až tisícikorunovou pokutou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře