Reklama
reklama

Na sídlišti Lesná snad bude bezpečněji. Hned tři zloději skončili za mřížemi

Akci, při které policisté chytili hned tři zloděje, zažilo brněnské sídliště Lesná. Lidem a policistům totiž došla trpělivost se zloději, kteří kradli hlavně ve sklepích a kočárkárnách. Zadrželi hned tři zkušené zloděje. Na sídlišti tak snad bude bezpečněji.

Kriminalisté i policisté si v posledních dnech nemohli nevšimnout zvýšeného množství krádeží na brněnském sídlišti Lesná. Pachatelé se v nočních hodinách po překonání zámků dostávali do sklepů či kočárkáren. Vedle dalších upotřebitelných věcí mizela hlavně jízdní kola.

„Poslední dvě noci jsme proto na Lesné podnikli speciální bezpečnostní akci. Desítky kriminalistů a policistů hlídaly přidělený rajón. A výsledky na sebe nedaly dlouho čekat. První noc jsme zadrželi dvojici zkušených zlodějů ve věku 22 a 33 let,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Muži skončili v policejní cele a vzhledem k jejich pestré kriminální minulosti možná budou stíháni i vazebně.

V noci na dnešek pak dospával v policejní cele nepovedenou zlodějskou výpravu také sedmačtyřicetiletý muž. Ten pro změnu stihnul jen vylomit „fabku“ u kočárkárny. U sebe měl i další nářadí vhodné k násilnému překonání zámků a dveří. „Kriminalistům nyní nastává mravenčí práce, při které budou porovnávat a vyhodnocovat stopy, zajištěné u jednotlivých případů,“ dodal Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře